Izohan Epoxy - seria produktów do uszczelniania trudnych podłoży
Izohan Epoxy to seria uszczelniaczy epoksydowych przeznaczona na podłoża głównie w inwestycjach wielkopowierzchniowych. Uszczelniacze można stosować na podłażach betonowych, nawet mocno wilgotnych, stalowych, ale także ceramicznych, z kamienia czy lastrico. Serię uszczelniaczy epoksydowych wprowadził Izohan należący do Grupy Atlas.
Serię uszczelniaczy Izohan Epoxy tworzą cztery specjalistyczne produkty do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
- Izohan epoxy EP-601 - dwuskładnikowy grunt epoksydowy przeznaczony na podłoża mineralne oraz stalowe pod membrany epoksydowe. Znajduje zastosowanie jako grunt wzmacniający lub warstwa sczepna. Preparat nawet na mokrym betonie wyróżnia się przyczepnoscią powyżej 2,5 MPa.
- Izohan epoxy EP-602 - dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa elastyczna membrana epoksydowa do zabezpieczania konstrukcji betonowych i elementów stalowych w budownictwie kubaturowym, przemysłowym (w tym zbiorników balastowych i ściekowych) oraz komunikacyjnym. Uszczelniacz uzyskuje przyczepność ponad 3,5 MPa.Wydłużenie powłoki epoksydowej wynosi 93% (75% w temperaturze -10°C).
- Izohan epoxy EP-603 - dwuskładnikowa, epoksydowa masa zalewowa, przeznaczona do wypełniania dylatacji od 5 do 35 mm, rys i pęknięć na powierzchniach poziomych. Powrót elastyczny wynosi 100%.
- Izohan epoxy EP-603 v.pion - inna wersja poprzedniego produktu, trzyskładnikowa masa do wypełniania dylatacji szerokości 5-35 mm na powierzchniach pionowych.
Masy uszczelniające polecane są na nawierzchnie obciążone ruchem pieszym i kołowym, takie jak podziemne garaże, czy hale przemysłowe. Dodanie do uszczelniaczy piasku kwarcowego rozszerza możliwości ich zastosowania i zwiększa odporność na ścieranie – powstaje ciągliwo-elastyczna bezspoinowa izolacja nawierzchniowa. Produkty epoksydowe odporne są na agresywne substancje chemiczne: o charakterze kwaśnym, zasadowym czy charakteryzujące się wysokim stopniem zasolenia. Tym samym mogą być stosowane nie tylko w warsztatach czy halach produkcyjnych, ale również w zbiornikach oczyszczalni ścieków komunalnych i przemysłowych, budowlach hydrotechnicznych śródlądowych i morskich, a także w pomieszczeniach branży spożywczej.