Więcej światła dzięki nowej bramie

2009-05-21 11:08
Więcej światła dzięki nowej bramie
Autor: HORMANN Brama segmentowa ALR 40 z przeszkleniem umieszczonym na profilach

Współczesne hale przemysłowe są ważnym elementem wizerunku firm, dlatego nowe przemysłowe bramy segmentowe Hörmann spełniają nie tylko surowe kryteria dotyczące codziennej eksploatacji, ale także wysokie wymagania architektoniczne. Są estetyczne i przejrzyste dzięki lekkim aluminiowym profilom i dużym przeszkleniom.

Więcej światła dzięki nowej bramie
Autor: HORMANN Brama ASR 40 wyróżnia się wąskimi profilami i niewidocznymi łączeniami segmentów
Więcej światła dzięki nowej bramie
Autor: HORMANN Segment cokołowy z Micrograin® bramy ASP 40

Nowoczesna architektura coraz częściej wykorzystuje duże przeszklone powierzchnie, które nadają budynkom lekkości i przejrzystości. 

Światło we wnętrzu

Na takie zapotrzebowanie odpowiada przemysłowa brama segmentowa Hörmann ASR 40, której aluminiowe profile konstrukcji ramowej mają jedynie 65 mm szerokości, a szczeliny dzielące przejścia między poszczególnymi segmentami są niewidoczne. Dzięki temu uzyskano większą powierzchnię przeszklenia. Brama natomiast sprawia wrażenie bardziej smukłej i eleganckiej.
Nowe przeszklenie Duratec® o grubości 26 mm, bez przekładek dystansowych, zapewnia wysoką izolacyjność cieplną i umożliwia dotarcie światła dziennego  do wnętrza hali niemal bez ograniczeń. Ten rodzaj bramy polecany jest do nowoczesnych budynków z dużymi przeszklonymi fasadami.

Z cokołem Micrograin®

Podobne cechy ma, oparta na tej samej konstrukcji ramowej co brama ASR, nowa brama ASP 40 (aluminiowe profile i odporna na zarysowania powierzchnia Duratec®). Jej segment cokołowy jest jednak wykonany ze stali i wypełniony pianką poliuretanową. Standardowo, oferowany jest on z nowym wykończeniem powierzchni - Micrograin®. Charakteryzuje się ona falistymi, poziomymi przetłoczeniami wykonanymi w gładkiej stali, co powoduje interesującą grę świateł i cieni na jej powierzchni. Prosty i nowoczesny cokół bramy ASP 40 oferowany jest w trzech wysokościach: 500, 1000 i 1500 mm, a brama harmonijnie komponuje się z fasadą każdego nowoczesnego budynku.

Jak monolit

Przemysłowa brama segmentowa ALR może mieć przeszklenie tworzące jedną powierzchnię – bez widocznych profili. Podstawą tej nowej konstrukcji jest brama ALR 40 firmy Hörmann, do której zamocowano szyby w sposób całkowicie zakrywający profile. Dzięki zlicowanemu przeszkleniu, udało się uzyskać spójną i optycznie niepodzieloną powierzchnię, która nadaje bramie zdecydowanego wyrazu. Jednolity przeszklony front bramy proponowany jest jako wykończenie fasady budynków przemysłowych i reprezentacyjnych obiektów użytkowych. Brama ALR z przeszkleniem zakrywającym profile dostępna jest na zamówienie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej