Bramy przemysłowe - trzykrotnie dłuższy okres eksploatacji

2009-12-09 15:06
Trzykrotnie dłuższy czas eksploatacji
Autor: HORMANN Sterowanie z przetwornicą częstotliwości – BK 150 FUE H

Nowe sterowania do przemysłowych bram szybkobieżnych nie tylko są trwalsze, ale chronią także mechanizm bramy dzięki łagodnemu przyspieszaniu i wyhamowaniu.

Firma Hörmann uprościła zasadę sterowania w bramach przemysłowych. Wszystkie bramy szybkobieżne w wersji standardowej wyposażono teraz w sterowania z przetwornicą częstotliwości.
Tak wyposażone szybkobieżne bramy przemysłowe mają przynajmniej trzykrotnie wydłużony okres eksploatacji. Jest to szczególnie istotne dla użytkowników hal przemysłowych i logistycznych, w których częstotliwość przejazdów przez bramę jest bardzo wysoka. Sterowania wyposażone w przetwornicę częstotliwości delikatnie wprawiają bramę w ruch, rozpędzają ją do pełnej szybkości, a następnie łagodnie wyhamowują przed osiągnięciem położenia krańcowego. Pozwala to uniknąć szarpnięć i tym samym chroni cały układ mechaniczny bramy (szczególnie napęd i przekładnie). Żywotność bramy znacząco się wydłuża, a sama brama może pracować z większą prędkością. Ponadto szybsze otwieranie bramy zmniejsza przeciągi i eliminuje straty ciepła.

Bramy wyposażone w takie sterowanie pozwalają przedsiębiorstwom użytkującym hale minimalizować koszty eksploatacyjne. Dzięki całkowitej rezygnacji ze sterowań ze stycznikiem, rozwiązania stały się bardziej  proste i przejrzyste.Oferowane są trzy rodzaje sterowań umożliwiających różne zastosowania:

  • jednofazowe sterowania BK 150 FUE H,
  • BK 150 FUE H wyposażone w funkcję otwierania awaryjnego UPS i pracujące pod napięciem 230 V,
  • trójfazowe sterowanie AS 500 FU E pracujące pod napięciem 400 V. 

W bramach szybkobieżnych firmy Hörmann sterowania FU z przetwornicą częstotliwości są obecnie dostępne bez dopłaty. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej