Bramy przemysłowe - trzykrotnie dłuższy okres eksploatacji

2009-12-09 15:06
Trzykrotnie dłuższy czas eksploatacji
Autor: HORMANN Sterowanie z przetwornicą częstotliwości – BK 150 FUE H

Nowe sterowania do przemysłowych bram szybkobieżnych nie tylko są trwalsze, ale chronią także mechanizm bramy dzięki łagodnemu przyspieszaniu i wyhamowaniu.

Firma Hörmann uprościła zasadę sterowania w bramach przemysłowych. Wszystkie bramy szybkobieżne w wersji standardowej wyposażono teraz w sterowania z przetwornicą częstotliwości.
Tak wyposażone szybkobieżne bramy przemysłowe mają przynajmniej trzykrotnie wydłużony okres eksploatacji. Jest to szczególnie istotne dla użytkowników hal przemysłowych i logistycznych, w których częstotliwość przejazdów przez bramę jest bardzo wysoka. Sterowania wyposażone w przetwornicę częstotliwości delikatnie wprawiają bramę w ruch, rozpędzają ją do pełnej szybkości, a następnie łagodnie wyhamowują przed osiągnięciem położenia krańcowego. Pozwala to uniknąć szarpnięć i tym samym chroni cały układ mechaniczny bramy (szczególnie napęd i przekładnie). Żywotność bramy znacząco się wydłuża, a sama brama może pracować z większą prędkością. Ponadto szybsze otwieranie bramy zmniejsza przeciągi i eliminuje straty ciepła.

Bramy wyposażone w takie sterowanie pozwalają przedsiębiorstwom użytkującym hale minimalizować koszty eksploatacyjne. Dzięki całkowitej rezygnacji ze sterowań ze stycznikiem, rozwiązania stały się bardziej  proste i przejrzyste.Oferowane są trzy rodzaje sterowań umożliwiających różne zastosowania:

  • jednofazowe sterowania BK 150 FUE H,
  • BK 150 FUE H wyposażone w funkcję otwierania awaryjnego UPS i pracujące pod napięciem 230 V,
  • trójfazowe sterowanie AS 500 FU E pracujące pod napięciem 400 V. 

W bramach szybkobieżnych firmy Hörmann sterowania FU z przetwornicą częstotliwości są obecnie dostępne bez dopłaty. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej