Trójfazowy na jedną fazę

2008-09-09 11:45

Inwerter umożliwia zasilanie i uruchamianie silnika trójfazowego prądem jednofazowym 230 V. Poprzez zmianę częstotliwości napięcia zasilającego, umożliwia zmianę prędkości bramy w granicach od 8,2 m/min do 15,4 m/min, aby zoptymalizować obciążenie robocze oraz wydajność instalacji.

Siłownik wykonany w technologii Nice BlueBUS z wbudowanym inwerterem Run, przeznaczony jest do automatyzacji bram przesuwnych o masie do 2500 kg. Może być stosowany w warunkach intensywnego użytku przemysłowego.
Wbudowana centrala sterująca reguluje automatycznie prędkość ruchu na podstawie ciężaru bramy (obliczany poprzez pomiar obciążenia niezbędnego dla wykonania ruchu).

Perfekcyjny ruch

Podczas fazy zwalniania automatu inwerter, kontaktuje się z centralą sterującą, zwiększa moment obrotowy, osiągi i redukuje zagrożenie zablokowania automatu na skutek zwiększonych oporów ruchu. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik temperatury, dzięki temu jest w stanie regulować własną moc. Dostosowuje ją do różnych warunków klimatycznych i środowiskowych oraz jednocześnie dopasowuje zabezpieczenie termiczne i intensywność automatycznej wentylacji w zależności od odczytanej temperatury.

Producentem siłownika jest firma Nice.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej