Technologia U-Link BFT Polska

2017-02-23 11:56
U-Link
Autor: brak danych U-Link (fot. BFT Polska)

Opierając się na nowoczesnych technologiach BFT stworzyło protokół, który pozwala na komunikację zarówno między urządzeniami BFT, jak i z produktami innych marek oraz systemami inteligentnego domu.

U-Link (Universal Link) jest rozwiązaniem, które umożliwia za pomocą smartfona, tableta czy komputera kontrolować drzwi i bramy z siłownikami automatycznymi. Łączy wszystkie punkty dostępu w domu w jeden system, co pozwala przykładowo, przesuwając palcem po ekranie własnego smartfona, otworzyć bramę wjazdową czy garaż. W firmie, prosta, bezpłatna aplikacja umożliwi otwieranie szlabanów, zapór drogowych, bramek dostępu, drzwi przesuwnych i garażowych. Ponadto można ją skonfigurować w telefonach wszystkich pracowników dając im możliwość otwierania tych drzwi i bram, do których mają dostęp.

Technologia U-Link może służyć nie tylko użytkownikom końcowym, ale także instalatorom, którzy za pośrednictwem protokołu TCP/IP lub Bluetooth mogą sprawdzać na odległość stan urządzeń lub zmieniać ich konfigurację. System umożliwia diagnostykę oraz zdalną regulację takich parametrów, jak szybkość otwierania i zamykania czy czas opóźnienia między wysłaniem sygnału, a otwarciem skrzydeł bramy. Należy także zwrócić uwagę, że rozwiązanie jest kompatybilne z technologią Z-Wave, dzięki czemu może współpracować z urządzeniami innych producentów, łącząc je w system tzw. inteligentnego domu. U-Link wspiera również integratorów systemów, zapewniając oprogramowanie wspomagające, które umożliwia zintegrowanie systemów automatyki BFT z dowolnym systemem zarządzania budynkiem (BMS).

U-Link jest rozwiązaniem bezpiecznym, zapewnia całkowitą ochronę danych dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu, oferowanemu przez system kryptografii i hasło protokołu, a także system komunikacji (aplikacja umożliwia dostęp jedynie smartfonom skonfigurowanym w urządzeniu odbierającym sygnał).

U-Link
Autor: brak danych U-Link (fot. BFT Polska)
Schemat rozwiązania U-Link
Autor: brak danych Schemat rozwiązania U-Link (fot. BFT Polska)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej