Technologia U-Link BFT Polska

2017-02-23 11:56
U-Link
Autor: brak danych U-Link (fot. BFT Polska)

Opierając się na nowoczesnych technologiach BFT stworzyło protokół, który pozwala na komunikację zarówno między urządzeniami BFT, jak i z produktami innych marek oraz systemami inteligentnego domu.

U-Link (Universal Link) jest rozwiązaniem, które umożliwia za pomocą smartfona, tableta czy komputera kontrolować drzwi i bramy z siłownikami automatycznymi. Łączy wszystkie punkty dostępu w domu w jeden system, co pozwala przykładowo, przesuwając palcem po ekranie własnego smartfona, otworzyć bramę wjazdową czy garaż. W firmie, prosta, bezpłatna aplikacja umożliwi otwieranie szlabanów, zapór drogowych, bramek dostępu, drzwi przesuwnych i garażowych. Ponadto można ją skonfigurować w telefonach wszystkich pracowników dając im możliwość otwierania tych drzwi i bram, do których mają dostęp.

Technologia U-Link może służyć nie tylko użytkownikom końcowym, ale także instalatorom, którzy za pośrednictwem protokołu TCP/IP lub Bluetooth mogą sprawdzać na odległość stan urządzeń lub zmieniać ich konfigurację. System umożliwia diagnostykę oraz zdalną regulację takich parametrów, jak szybkość otwierania i zamykania czy czas opóźnienia między wysłaniem sygnału, a otwarciem skrzydeł bramy. Należy także zwrócić uwagę, że rozwiązanie jest kompatybilne z technologią Z-Wave, dzięki czemu może współpracować z urządzeniami innych producentów, łącząc je w system tzw. inteligentnego domu. U-Link wspiera również integratorów systemów, zapewniając oprogramowanie wspomagające, które umożliwia zintegrowanie systemów automatyki BFT z dowolnym systemem zarządzania budynkiem (BMS).

U-Link jest rozwiązaniem bezpiecznym, zapewnia całkowitą ochronę danych dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu, oferowanemu przez system kryptografii i hasło protokołu, a także system komunikacji (aplikacja umożliwia dostęp jedynie smartfonom skonfigurowanym w urządzeniu odbierającym sygnał).

U-Link
Autor: brak danych U-Link (fot. BFT Polska)
Schemat rozwiązania U-Link
Autor: brak danych Schemat rozwiązania U-Link (fot. BFT Polska)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej