Siłownik do bram przesuwnych

2008-04-28 12:34
Nice
Autor: brak danych

Bramy z napędem to ogromna wygoda, ale również większe bezpieczeństwo dla posesji i jej mieszkańców. Odporność tak wyposażonych bram na warunki atmosferyczne, ich estetyka oraz komfort bezawaryjnego użytkowania powoli stają się standardem.

Producent automatyki do bram wjazdowych i garażowych, firma FAAC, wprowadziła na rynek kolejny siłownik - Sprint. Napęd przesuwa bramy nawet o wadze 400 kg. Ma także nowy, opływowy kształt, który pasuje do każdej bramy przesuwnej: kutej, drewnianej czy ażurowej. Dostępny jest również w czarnym kolorze (nie rzuca się wówczas w oczy i wtapia w otoczenie).

Napęd Sprint zapewnia bezpieczeństwo w dwóch wariantach. Przede wszystkim chroni naszą posesję przed niezapowiedzianymi i niechcianymi gośćmi, gdyż działa na wyłączne polecenie pilota. Piloty działają na drodze fal radiowych. Na rynku dostępne są piloty 2-, 3- i 4-kanałowe. Brama z takim napędem jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt, które mogą nieopatrznie znaleźć się w świetle ruchu jej skrzydła. Moduł przeciwzgnieceniowy zatrzyma je w momencie, kiedy na drodze zamknięcia pojawi się przeszkoda. Dla pełnego bezpieczeństwa użytkownika automatycznej bramy, istnieje możliwość podłączenia napędu do akcesoriów, takich jak fotokomórki czy lampy sygnalizacyjne.

Napęd ma do wyboru dwa tryby logicznej pracy : krok po kroku - kiedy właściciel po przejeździe zamyka bramę pilotem lub praca automatyczna - brama zamyka się sama, po krótkiej pauzie. Także funkcja częściowego otwarcia, czyli tzw. furtka, może być przydatna, gdy zechcemy otworzyć bramę dla gości niezmotoryzowanych (brama otworzy się na tyle, by osoby piesze swobodnie mogły wejść na posesję).

Producent zapewnia, że napęd działa w każdych warunkach atmosferycznych, które w Polsce coraz bardziej nas zaskakują. Siłownik jest zbudowany w oparciu o metalową przekładnię zębatą i wyposażony w magnetyczny wyłącznik krańcowy. Dzięki temu pracuje bezproblemowo w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Przetrzyma opady deszczu, grad, intensywne opady śniegu a także mróz do -20oC. Ukryty w obudowie silnik napędu Sprint jest odporny na warunki klimatyczne w Europie, dlatego polecany jest dla osób szukających estetyki i komfortu bezawaryjnego użytkowania.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej