Rozwiązania techniczne w bramach uchylnych

2008-11-27 18:25
Rozwiązania techniczne w bramach uchylnych
Autor: Legbud Gargula

Płaszcz bramy uchylnej wykonany jest z blachy stalowej cynkowanej ogniowo powlekanej poliestrem. Rdzeń stalowy jest pokryły obustronnie powłokami cynkowymi grubości 275 g/m2. Dzięki temu występuje proces samogalwanizacji, czyli samoistnego pokrywania się cynkiem zarysowań i krawędzi cięć.

Dodatkowe zabezpieczenie stanowią powłoki antykorozyjne: pasywacyjna i gruntująca. Od spodu układ powłok jest zamknięty warstwą ochronną. Całość poszycia wzmocniona jest konstrukcją z ocynkowanych, stalowych profili zamkniętych łączonych bezspoinowo.
Mechanizmem otwierającym w bramie uchylnej jest system sprężyn zamocowanych z jednej strony do ościeżnicy, z drugiej zaś, poprzez dźwignię nośną, do dolnej części skrzydła bramy. Płaszcz bramy porusza się lekko po prowadnicach dzięki zastosowanym specjalnym rolkom wykonanym z kompozytów. System bezpiecznego zatrzymania skrzydła bramy sprawia, że brama przy otwieraniu zatrzymuje się na odbojnikach.
Bramy uchylne produkowane są w trzech wariantach: GARSTA EKO, CLASSIC i PRO.

GARSTA EKO produkowane są w kolorze brązowym (RAL 8017) i białym (RAL 9010}. GARSTA CLASSIC w kolorach: brązowym (RAL 8017), jasnobrązowym (RAL 8014), ciemnobrązowym matowym (RAL 6701), czarnym matowym (RAL 7700), ceglastym (RAL 8004), zielonym matowym (RAL 4702), wiśniowym (RAL 3005), srebrnym (RAL 9000), białym (RAL 9010), grafitowym (RAL 7024), GARSTA PRO w 10 kolorach palety RAL. Na specjalne zamówienie brama uchyla może być wykonana w dowolnym kolorze wybranym przez Klienta.
Brama została przebadana przez Instytut Techniki Budowlanej pod względem zgodności z EN 13241-1.

Nowe rozwiązania techniczne w bramach uchylnych

1. Całkowite wyeliminowanie procesów spawania poprzez zastosowanie łączników z tworzywa sztucznego, minimalizuje możliwość ognisk korozji.
2. Zastosowane nowe rygle i system cięgien gwarantują bezawaryjną pracę przez cały okres eksploatacji.
3. Unikatowy przekrój profilu oraz zastosowanie dwóch poprzeczek we wszystkich modelach bramy zapewnia wyjątkową sztywność skrzydła tym samym lepsze zabezpieczenie przed włamaniem.
4. Specjalnie wyprofilowana górna belka ościeżnicy stanowi osłonę i dodatkowe uszczelnienie bramy.
5. Zastosowane "składane" prowadnice w znacznym stopniu wpływają na bezpieczeństwo transportu i ułatwiają montaż bramy.
6. Zastosowanie kilku, co najmniej czterech/ sprężyn eliminuje możliwość gwałtownego opadnięcia skrzydła bramy w przypadku pęknięcia jednej z nich.
7. W przypadku bram ocieplanych montowana jest uszczelka na całym obwodzie skrzydła, co jest rozwiązaniem unikatowym na rynku bram w Polsce i wydatnie podnosi walory termoizolacyjne bramy.
8. We wszystkich elementach ruchomych bramy zastosowano tuleje z plastiku samo smarownego co gwarantuje długoletnią bezawaryjną eksploatację.
9. Zastosowanie we wszystkich modelach bram poprzeczki łączącej prowadnice w ich tylnej, końcowej części.

Producentem bram jest Legbud Gargula.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej