Rampa przeładunkowa - łatwy montaż, dobra cena

2009-12-15 10:42
Rampa przeładunkowa - łatwy montaż, dobra cena
Autor: HORMANN Nową rampę przeładunkową HLS basic ze składaną klapą na zawiasach można montować nawet po wykończeniu posadzki w hali.

Nowa metoda montażu hydraulicznych siłowników.

Firma Hörmann, oferująca między innymi kompletne systemy przeładunku, poszerzyła swoją ofertę produktów o nową rampę przeładunkową ze składaną klapą na zawiasach HLS basic. Zastosowane w niej rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają szybki i prosty montaż oraz utrzymanie niskiej ceny produktu.

Montaż hydraulicznych siłowników, które podnoszą platformę i wyrównują różnice wysokości do 360 mm nad poziomem i 345 mm poniżej jej poziomu, odbywa się nową metodą. Po szczegółowym przeanalizowaniu funkcjonalnych i montażowych wymogów stawianych rampom przeładunkowym powstała inteligentna konstrukcja, która pozwoliła na zmniejszenie zastosowanych elementów do niezbędnego minimum. Mimo to rampa HLS basic, dzięki dużym zawiasom i wyjątkowo wytrzymałej stalowej konstrukcji, wytrzymuje obciążenia do sześciu ton. Spełnia tym samym wymogi stawiane rampom w najczęściej spotykanych sytuacjach przeładunkowych.
Nowe rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia inwestorom nieruchomości logistycznych możliwość zsynchronizowania montażu rampy z terminami prac budowlanych. Poczas budowy obiektu wykonywane jest odpowiednie zagłębienie na rampę, montaż samej rampy odbywa się później poprzez jej przyspawanie w gotowym gnieździe. W przeciwieństwie do instalacji wykonywanych równolegle z postępem prac budowlanych, podczas których rampa jest zalewana betonem, HLS basic można zamontować nawet po wykończeniu posadzki w hali. Zasada ta dotyczy także już istniejących gniazd pod rampę, np. w modernizowanych stacjach przeładunkowych. Nowy model rampy jest dostępny z powłoką antypoślizgową lub wygłuszającą i uszczelnieniem wokół platformy eliminującym przeciągi.

Rampa przeładunkowa - łatwy montaż, dobra cena
Autor: HORMANN Dopuszczalne obciążenie dynamiczne wytrzymałej konstrukcji nowej rampy firmy Hörmann HLS basic wynosi maks. 6 ton.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej