Rampa przeładunkowa - łatwy montaż, dobra cena

2009-12-15 10:42
Rampa przeładunkowa - łatwy montaż, dobra cena
Autor: HORMANN Nową rampę przeładunkową HLS basic ze składaną klapą na zawiasach można montować nawet po wykończeniu posadzki w hali.

Nowa metoda montażu hydraulicznych siłowników.

Firma Hörmann, oferująca między innymi kompletne systemy przeładunku, poszerzyła swoją ofertę produktów o nową rampę przeładunkową ze składaną klapą na zawiasach HLS basic. Zastosowane w niej rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają szybki i prosty montaż oraz utrzymanie niskiej ceny produktu.

Montaż hydraulicznych siłowników, które podnoszą platformę i wyrównują różnice wysokości do 360 mm nad poziomem i 345 mm poniżej jej poziomu, odbywa się nową metodą. Po szczegółowym przeanalizowaniu funkcjonalnych i montażowych wymogów stawianych rampom przeładunkowym powstała inteligentna konstrukcja, która pozwoliła na zmniejszenie zastosowanych elementów do niezbędnego minimum. Mimo to rampa HLS basic, dzięki dużym zawiasom i wyjątkowo wytrzymałej stalowej konstrukcji, wytrzymuje obciążenia do sześciu ton. Spełnia tym samym wymogi stawiane rampom w najczęściej spotykanych sytuacjach przeładunkowych.
Nowe rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia inwestorom nieruchomości logistycznych możliwość zsynchronizowania montażu rampy z terminami prac budowlanych. Poczas budowy obiektu wykonywane jest odpowiednie zagłębienie na rampę, montaż samej rampy odbywa się później poprzez jej przyspawanie w gotowym gnieździe. W przeciwieństwie do instalacji wykonywanych równolegle z postępem prac budowlanych, podczas których rampa jest zalewana betonem, HLS basic można zamontować nawet po wykończeniu posadzki w hali. Zasada ta dotyczy także już istniejących gniazd pod rampę, np. w modernizowanych stacjach przeładunkowych. Nowy model rampy jest dostępny z powłoką antypoślizgową lub wygłuszającą i uszczelnieniem wokół platformy eliminującym przeciągi.

Rampa przeładunkowa - łatwy montaż, dobra cena
Autor: HORMANN Dopuszczalne obciążenie dynamiczne wytrzymałej konstrukcji nowej rampy firmy Hörmann HLS basic wynosi maks. 6 ton.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej