Podziemny napęd hydrauliczny

2008-06-13 10:05

Napęd podziemny montowany jest pod skrzydłem bramy, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny. W podłożu obsadzana jest specjalna obudowa, która chroni cały mechanizm. Zastosowanie takiego rozwiązania ułatwia jego konserwację. W razie potrzeby można łatwo wyjąć mechanizm bez demontowania skrzydła bramy.

Podziemny napęd hydrauliczny S700H firmy FAAC Polska przeznaczony jest do zastosowań indywidualnych lub półprzemysłowych - może otwierać skrzydła o ciężarze 800 kg. Umożliwia on obrót skrzydła o 180o, dzięki czemu możliwe jest otwieranie bramy zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu pompy olejowej i siłownika z wałem obrotowym może pracować bez problemów nawet przy temperaturze -20oC, a także, gdy do skrzynki dostanie się woda, lub mechanizm zostanie uwięziony przez lód. Obudowana napędu wyposażona jest w otwory drenażowe, które umożliwiają odprowadzenie wody z mechanizmu (odwodnienie musi być wykonane przez murarza, który będzie wmurowywał obudowę).
Na wypadek awarii prądu, napęd wyposażony jest w mechanizm awaryjnego odblokowania, który umożliwia zwolnienie skrzydła bramy.

Napęd dostępny jest w dwóch modelach:
- S700H CBAC ma blokadę hydrauliczną przy zamknięciu i otwarciu,
- S700H SB bez blokady hydraulicznej (wymaga zastosowania zamka elektromagnetycznego).

 

parametry techniczne
 S700H CBACS700H SB
zasilanie 24 V (prąd stały)
maksymalny kąt otwarcia 105o 180o
maksymalna długość skrzydła 2 m 4 m
maksymalna masa skrzydła 800 kg
maksymalny moment 575 Nm
prędkość kątowa 4,5o/s
zakres temperatur pracy od -20 do +55oC
zmianowy czas pracy ciągły przy 55oC
natężenie przepływu pompy 0,36 l/min
typ oleju FAAC HP OIL
stopień ochrony IP 67
 

 

maj 2008 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej