Pilot do bramy zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej

2009-06-04 13:19

Trzykanałowy pilot samochodowy korzysta z zasilania o mocy 12 V pobieranego bezpośrednio z gniazda zapalniczki samochodowej.

Pilot samochodowy firmy Normstahl został wyposażony w nadajnik radiowy o częstotliwości 433,92 MHz. Ochronę przed przechwyceniem kodu przez osobę niepowołaną  i uruchomieniem bramy z obcego nadajnika zapewnia system kodu dynamicznie zmiennego – Keeloq.  Działa on w sposób uniemożliwiający odkodowanie sygnału wysyłanego przez pilota poprzez transmisję unikalnego kodu wybranego spośród milionów różnych kombinacji, a ponadto przy każdym kolejnym użyciu pilota, sygnał wysyła inny kod, który jest wybierany za pomocą zaawansowanego algorytmu szyfrującego o 32-bitowym bloku z 64-bitowym kluczem szyfrującym. Dzięki temu uzyskano niemalże nieskończoną liczbę kombinacji, co stanowi efektywną zaporę przed bezprawną próbą przejęcia sygnału.

Pilot charakteryzuje się dużym zasięgiem. W terenie zabudowanym wynosi on 150 metrów, natomiast w terenie niezabudowanym sięga nawet 300 metrów, co pozwala skutecznie skrócić czas oczekiwania na otwarcie bramy. Transmisja  jest sygnalizowana za pomocą diody informacyjnej. Sygnał z wieloprzyciskowego nadajnika daje możliwość takiego zaprogramowania pilota, aby sterować nim nie tylko bramą garażową lub wjazdową, ale również oświetleniem podjazdu, czy też systemem alarmowym.

Pilot do bramy zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej
Autor: Normstahl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej