Ogrodzenie z siatki: bezpieczne i funkcjonalne

2007-05-14 18:01
Ogrodzenie z siatki: bezpieczne i funkcjonalne
Autor: BETAFENCE Siatka Family

Ogrodzenie jest jedną z ważniejszych inwestycji podczas budowy domu i jednym z ważniejszych elementów bezpieczneństwa. Najczęściej ogrodzenia są wykonywane na okres wielu lat, więc przed podjęciem tak ważnej decyzji należy się zastanowić nad jego wyborem.

Po okresie dużej popularności ogrodzeń betonowych skutecznie oddzielających od sąsiadów i ulic, po klinkierowych słupkach i kutych ogrodzeniach nastąpił okres powrotu siatki do łask inwestorów.
Stosowanie ogrodzeń siatkowych bezpośrednio wiąże się z łatwością grodzenia oraz niską ceną, a także ładnym wyglądem i bezpieczeństwem. Za siatką można czuć się bezpiecznie, ponieważ w każdej chwili można obserwować to, co dzieje się wkół posesji. Pleciona siatka została zastąpiona nowoczesnymi, trwałymi, sztywnymi i odpornymi produktami, na które producenci udzielają wieloletniej gwarancji. Na siatkę Pantanet z kwadratowymi oczkami - firma Betafence udziela 10 letniej gwarancji. Podkreśla jednak, że produkt będzie znacznie dłużej użytkowany, ponieważ wykonano go w nowej, niewykorzystywanej dotąd technologii produkcji siatek. Ogrodzenie zrobiono z ocynkowanego drutu, powleczonego proszkiem poliestrowym. Dzięki temu siatka jest odporna na działanie czynników atmosferyczneych, nie koroduje i jest wytrzymała. W odróżnieniu od siatki plecionej jest zgrzewana, ma prostokątne i kwadratowe oczka. Druty poziome są karbowane na każdym oczku, oprócz tego siatka u góry i na dole jest wzmocniona drutem poziomym. Dodaje to jej sztywności i odporności na wiatr czy też uderzenia.

Pantanet dostępna jest w czterech wariantach: Light, Garden, Family i Protect. Dla właścicieli posesji, chcących ogrodzić dom polecana jest siatka Protect lub Family - średnica drutu 2,5 mm w oczkach wielkośći 5 x 5 cm bądź 10 x 5 cm (do wyboru). Dla osób, które oprócz domostw chcą ogrodzić ogródek warzywny bądź sad, proponowana jest siatka Light lub Garden. Siatki są dostępne w marketach budowlanych na terenie całego kraju, a także w punktach dystrybucji.
Montaż jest łatwy, nie wymaga specjalnych mocowań, dużej siły do naciągania, dodatkowych usztywnień drutem, można ją montować na słupkach Betafence Bekaclip, bądź na zwykłych okrągłych słupkach. Produkt nie wymaga konserwacji ani malowania.

Parametry techniczne siatki Family

Element systemu

słupki, siatka, furtki, bramy i inne akcesoria montażowe

Materiał

drut stalowy

Kolor

RAL 6005

Zabezpieczenie antykorozyjne

ocynkowanie i powłoka PVC

Wymiary słupka

- przekrój: słupki stalowe Bekaclip o średnicy 44 mm
lub 48 mm,
- wysokość: od 150 mm # dostosowana do wysokości ogrodzenia

Wymiary siatki

- średnica druutu: 2,5 mm,
- wysokość: 610-2030 mm,
- wymiar oczka: 101,6/50,8 mm

Wymiary bramy

- wysokość: bramy Fortinet - w wysokościach dostosowanych do wysokości ogrodzenia,
- szerokość: bramy Fortinet - 300 lub 400 cm

Wymiary furtki

- wysokość: furtki Fortinet - w wysokościach dostosowanych do wysokości ogrodzenia,
- szerokość: furtki Fortinet - od 100 do 125 cm

Konstrukcja

stalowa rama

Montaż

łatwy i szybki montaż ogrodzenia, furtek i bram przy użyciu minimalnej liczby akcesoriów

Cechy szczególne

siatka ozdobna

Zastosowanie

grodzenie posesji, ogrodów, osiedli, parków i szkół

Gwarancja

10 lat gwarancji antykorozyjnej

Normy, aprobaty, certyfikaty

ISO 9001:2000 BVQI

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej