Nowe bramy chowane Milaris - bramy wjazdowe (zobacz film)

2010-04-01 9:00
Nowe bramy chowane Milaris
Autor: MILARIS

Bramy chowane Milaris to rewolucyjna alternatywa dla dotychczas dostępnych na rynku rozwiązań. Dzięki wykorzystaniu pomysłu umożliwiającego schowanie się bramy w ziemi, oszczędzamy miejsce i czas. W przeciwieństwie do swoich starszych sióstr - bram przesuwnych i skrzydłowych - bramy chowane nie wymagają dodatkowej wolnej przestrzeni do funkcjonowania, a dzięki prawom fizyki są od nich również dużo szybsze.

Milaris wprowadza na polski rynek bramy chowane

Polska firma Milaris wprowadza na rynek unikatowe na skalę światową rozwiązanie, jakim są bramy chowane. To nowoczesna alternatywa dla istniejących rozwiązań w dziedzinie bram ogrodzeniowych, a także gwarancja komfortu i bezpieczeństwa użytkownia w najlepszym wydaniu.

Na czym polega innowacyjność bram chowanych?

Bramy chowane, zwane również bramami tonącymi, to innowacyjny pomysł polskiej firmy Milaris i całkowity przełom na rynku bram ogrodzeniowych. Znane dotychczas rozwiązania to bramy skrzydłowe i bramy przesuwne – w obu przypadkach istnieje konieczność zapewnienia dodatkowego miejsca na obracajace lub przesuwające się przęsło bramy, a to sprawia, że możliwości lokalizacji są ograniczone. W przypadku propozycji firmy Milaris nie trzeba planować dodatkowej przestrzeni do otwierania bramy, ponieważ jej przęsło chowa się w podłoże, dzięki czemu konstrukcję można umieścić nawet na wąskiej działce lub bezpośrednio przy granicy posesji. - To doskonałe rozwiązanie dla osób, które ze względu na nietypowe usytuowanie działki, miały problem w doborze odpowiedniej bramy ogrodzeniowej – zauważa Jerzy Skrzypek, właściciel firmy Milaris.

Komfort i bezpieczeństwo bram chowanych

Brama została zaprojektowana tak, by zapewnić jej nabywcom pełen komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Sterowanie pilotem umożliwia łatwą i szybką obsługę, także z pewnej odległości. Już w 6 sekund brama chowa się w podłoże, umożliwiając wjazd na teren posesji. Pomysłodawcy bramy chowanej pomyśleli o bezpieczeństwie przyszłych nabywców produktu, wyposażając go w specjalne czujniki nacisku, dzięki którym brama zatrzyma się, jeśli wyczuje na sobie opór. To szczególnie ważne w przypadku rodzin z małymi dziećmi, dla których klasyczne rozwiązania mogą być niebezpieczne. Posiadacz bramy chowanej nie musi też sprawdzać, czy na jej drodze nie stoi jakiś obiekt, nie musi się również obawiać zarysowania samochodu. - Naszą bramę poddaliśmy licznym testom bezpieczeństwa, sprawdziliśmy też jej działanie w różnych warunkach atmosferycznych. Wszystko po to, by zaoferować produkt całkowicie bezpieczny, który będzie służył swoim nabywcom latami – dodaje Jerzy Skrzypek.

Nowe bramy chowane Milaris
Autor: MILARIS

Jak to działa?

Bramy chowane (tonące) znacząco różnią się ideą działania od bram przesuwnych i bram skrzydłowych. Przęsło bramy tonącej "chowa się" w podłoże, a dzieje się to za sprawą specjalnego systemu rolek, umiejscowionych wzdłuż dwóch pionowych słupów. Wewnątrz słupów znajdują się siłowniki hydrauliczne, które powodują pionowy ruch przęsła bramy. Siłowniki zasilane są olejem odpornym na działanie nawet bardzo niskich temperatur, dzięki czemu cały mechanizm działa bez zarzutu przez cały rok, bez względu na pogodę.

Sposoby sterowania bramą:

 • przez pilota,
 • sterowanie ręczne - przycisk w zamykanym na klucz panelu w bramie,
 • sterowanie ręczne - zawór hydrauliczny (w przypadku braku zasilania).

Powiew nowoczesności i luksusu w Twoim ogrodzie

Bramy chowane firmy Milaris to przełom w dziedzinie bram ogrodzeniowych. Unikatowa na skalę światową technologia, opatentowana przez polską firmę jest już na wyciągnięcie ręki i dostępna dla każdego. Lubisz luksusowe i nietuzinkowe produkty? Jesteś otwarty na innowacje? Cenisz nowoczesne i komfortowe rozwiązania? Brama chowana Milaris to rozwiązanie na miarę Twojego domu i ogrodu.

Bramy chowane Milaris to korzystna alternatywa dla dotychczas dostępnych na rynku rozwiązań.

Oto lista korzyści z zastosowania bramy chowanej:

 • Oszczędność miejsca - nie trzeba zapewniać dodatkowego miejsca na obsługę bramy. Można ją zamontować nawet na wąskiej działce, lub tuż przy granicy posesji.
 • Oszczędność czasu - bramy chowane Milaris cechuje szybki (nawet 10 sekund) czas otwierania.
 • Bezpieczeństwo użytkowania - bramy Milaris to produkt bezpieczny. Nawet przy wietrznej pogodzie przęsło nie uszkodzi samochodu (w przeciwieństwie do bram skrzydłowych).
 • Duży wybór modeli i kolorów - każde zamówienie wykonujemy według indywidualnego projektu, z uwzględnieniem sugestii i życzeń klienta. Bez problemu dostosujemy szerokość bramy do potrzeb zamawiającego. Istnieje również możliwość wykonania wypełnień wewnętrznych przęsła zgodnie z życzeniem klienta i w wybranym przez niego kolorze -  dostępne są wszystkie kolory wg palety RAL.
 • Najwyższa jakość - części składowe bramy to najwyższej jakości produkty polskie lub europejskie. Nie stosujemy tanich produktów azjatyckich.
 • Brak strefy przemarzania - w przypadku bram przesuwnych, szyna prowadząca osadzona w betonie może odkształcać się pod wpływem niskich temperatur i powodować problemy w działaniu. Bramy Milaris nie są podatne na negatywne skutki działania niskich temperatur.
 • Innowacyjność - bramy Milaris to nowoczesne rozwiązanie i przełom na rynku bram ogrodzeniowych, a także luksus na miarę Twojego ogrodu.

 

Jak wygląda montaż bramy?

Montaż bramy składa się z kilku etapów, które poprzedzone są fachową oceną zastanej sytuacji:

 

 1. Badanie geologiczne: analiza warstw gleby, poziomu wód gruntowych.
 2. Sprawdzenie obecności mediów (instalacji).
 3. Określenie warunków umowy w zależności od wyniku badań (wycena, oszacowanie czasu realizacji).
 4. Ustalenie z klientem modelu, koloru i kształtu bramy.
 5. Wykonanie przęsła bramy zgodnie z ustaleniami:
 • przygotowanie wykopu,
 • wykonanie ławy fundamentu,
 • montaż szalunków,
 • przygotowanie zbrojeń,
 • wylanie fundamentów betonowych,
 • montaż przęsła bramy i mechanizmu sterującego (kiedy beton stężeje).

Brama demonstracyjna - zdjęcia prezentujące bramę chowaną przed osadzeniem jej w ziemi.

Nowe bramy chowane Milaris
Autor: MILARIS Modelowa brama chowana - w trakcie zamykania
Nowe bramy chowane Milaris
Autor: MILARIS Modelowa brama chowana - brama zamknięta

Modele

Każde zamówienie wykonujemy według indywidualnego projektu, z uwzględnieniem sugestii i życzeń klienta. Bez problemu dostosujemy do potrzeb zamawiającego:

 • szerokość bramy,
 • wewnętrzne wypełnienia przęsła,
 • kolor (dostępne są wszystkie kolory wg palety RAL).

Jeśli masz pomysł na własne wypełnienie przęsła skontaktuj się z nami, możemy zrealizować bramę zgodnie z Twoim pomysłem. Możesz również wybrać jeden z naszych modeli:

Milaris - komfort i bezpieczeństwo

 • bezpieczeństwo użytkowania

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowania, na słupach montowane są czujniki na podczerwień. Przerwanie wiązki powoduje automatyczne zatrzymanie się bramy i po 1 sekundzie samoczynne opuszczenie do podłoża. Dodatkowo zasilacz hydrauliczny posiada czujnik nacisku, który powoduje zatrzymanie bramy w momencie wykrycia przeszkody.

 • najwyższa jakość wykonania

Elementy użyte do wykonania bramy to najwyższej jakości produkty polskie lub europejskie. Nie używamy tanich, azjatyckich zamienników.

 • zgodność z normami unijnymi

Bramy Milaris zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa, zgodnie z unijnymi dyrektywami 2006/95/WE i 2006/42/WE i otrzymały znak CE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej