Murki ogrodowe na pióro-wpust, bez użycia zaprawy murarskiej

2014-07-15 16:41
murek ogrodzeniowy
Autor: Pozbruk Murek ogrodowy Oslo strukturą nawiązuje do kamienia naturalnego

System murków ogrodowych z elementów betonowych o fakturze kamienia naturalnego oferuje Pozbruk. Tym, co wyróżnia nowe murki ogrodowe jest sposób ich wznoszenia, nie wymagający zaprawy murarskiej. Elementy łączy się jedynie na pióro-wpust.

System murków ogrodowych Oslo umożliwia łatwą budowę murków ogrodzeniowych czy murków oporowych w ogrodzie. Nie jest tu potrzebna zaprawa murarska, a poszczególne elementy murków łączy się na precyzyjnie wyprofilowane pióro-wpust, tworząc stabilną i zwartą konstrukcję.

Elementy murków ogrodowych są dostarczane w postaci prefabrykatów, które można dzielić na mniejsze elementy poprzez łamanie, a następnie układać na pióro-wpust. Półprodukty szerokości 72 cm mają fabrycznie wyżłobione rowki, które ułatwiają łamanie na elementy mniejsze, szerokości 36 i 24 cm. Lico elementów szerokości 36 cm ma fakturę kamienia, natomiast ich tylna powierzchnia pozostaje gładka. Z kolei elementy szerokości 24 cm mają część przednią i tylną strukturalną, a boki gładkie, co pozwala zminimalizować fugę pionową. Elementem wykończeniowym murek ogrodowy jest Oslo Przykrycie - tak samo jak elementy muru dostarczany w postaci półproduktu, który następnie dzieli się na mniejsze części zgodnie z nacięciami. Z jednego prefabrykatu szerokości 125 cm można uzyskać trzy dopasowane pod względem wymiarowym elementy przykrycia murku ogordzeniowego
.
Elementy barwione są w masie na jednolity kolor kruszywami i barwnikami, a hydrofobowe właściwości materiału zapewniają odporność na zawilgocenie i podciekanie kapilarne. Bezzaprawowe murki ogrodowe produkowane są w dwóch odcieniach szarości i brązie.

Orientacyjne ceny:
Oslo Mur Bezzaprawowy 36 (80 elementów) – od 179 do 187 zł/m²
Oslo Mur Bezzaprawowy 24 (120 elementów) – od 162 do 171 zł/m²
Oslo Przykrycie Muru (48 elementów) – od 25 do 30 zł/szt.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej