Murki ogrodowe na pióro-wpust, bez użycia zaprawy murarskiej

2014-07-15 16:41
murek ogrodzeniowy
Autor: Pozbruk Murek ogrodowy Oslo strukturą nawiązuje do kamienia naturalnego

System murków ogrodowych z elementów betonowych o fakturze kamienia naturalnego oferuje Pozbruk. Tym, co wyróżnia nowe murki ogrodowe jest sposób ich wznoszenia, nie wymagający zaprawy murarskiej. Elementy łączy się jedynie na pióro-wpust.

System murków ogrodowych Oslo umożliwia łatwą budowę murków ogrodzeniowych czy murków oporowych w ogrodzie. Nie jest tu potrzebna zaprawa murarska, a poszczególne elementy murków łączy się na precyzyjnie wyprofilowane pióro-wpust, tworząc stabilną i zwartą konstrukcję.

Elementy murków ogrodowych są dostarczane w postaci prefabrykatów, które można dzielić na mniejsze elementy poprzez łamanie, a następnie układać na pióro-wpust. Półprodukty szerokości 72 cm mają fabrycznie wyżłobione rowki, które ułatwiają łamanie na elementy mniejsze, szerokości 36 i 24 cm. Lico elementów szerokości 36 cm ma fakturę kamienia, natomiast ich tylna powierzchnia pozostaje gładka. Z kolei elementy szerokości 24 cm mają część przednią i tylną strukturalną, a boki gładkie, co pozwala zminimalizować fugę pionową. Elementem wykończeniowym murek ogrodowy jest Oslo Przykrycie - tak samo jak elementy muru dostarczany w postaci półproduktu, który następnie dzieli się na mniejsze części zgodnie z nacięciami. Z jednego prefabrykatu szerokości 125 cm można uzyskać trzy dopasowane pod względem wymiarowym elementy przykrycia murku ogordzeniowego
.
Elementy barwione są w masie na jednolity kolor kruszywami i barwnikami, a hydrofobowe właściwości materiału zapewniają odporność na zawilgocenie i podciekanie kapilarne. Bezzaprawowe murki ogrodowe produkowane są w dwóch odcieniach szarości i brązie.

Orientacyjne ceny:
Oslo Mur Bezzaprawowy 36 (80 elementów) – od 179 do 187 zł/m²
Oslo Mur Bezzaprawowy 24 (120 elementów) – od 162 do 171 zł/m²
Oslo Przykrycie Muru (48 elementów) – od 25 do 30 zł/szt.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej