Inteligentna odbojnica

2009-08-18 11:06

Podczas dokowania pojazdów odbojnice najazdowe zamontowane na rampach przeładunkowych muszą często amortyzować spore siły. Szybko się zużywają i dlatego okresowo muszą być wymieniane, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia rampy lub pojazdu.

Hörmann KG oferuje odbojnicę najazdową HIB, która potrafi rozpoznać dokujący pojazd. Dzięki wbudowanemu czujnikowi indukcyjnemu, określa ona odstęp od pojazdu i przekazuje odpowiedni sygnał do sygnalizacji świetlnej zamontowanej na rampie przeładunkowej, co z kolei informuje kierowcę (zielonym, żółtym i w końcu czerwonym światłem), kiedy pojazd jest optymalnie ustawiany.
HIB wyraźnie zmniejsza siłę uderzenia w odbojnicę, ścianę budynku lub pojazd. Pozwala uniknąć uszkodzeń, a tym samym wysokich kosztów wymiany lub naprawy odbojnicy.

Z trwałego materiału

Odbojnica HIB, w odróżnieniu od zwykłych odbojnic gumowych, wykonana jest z poliuretanu - tworzywa o wysokiej odporności na zużycie. Z tego względu bardzo rzadko konieczna jest jej wymiana.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej