Faac 391

2007-05-24 17:54

Napęd FAAC 391 przeznaczony jest do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 2,5 m. Ze względu na kompaktową budowę urządzenie jest szybkie i łatwe w montażu bez konieczności przeróbek adaptacyjnych bramy. Jest ekonomiczny w użytkowaniu, pobiera zaledwie 1,2A prądu w trakcie pracy urządzenia. Wyposażony jest w dodatkowe zabezpieczenia przeciwzgnieceniowe dzięki elektronicznemu modułowi, który montowany jest w centrali sterującej automatu. W przypadku braku prądu mechanizm odblokowujący siłownika umożliwia obsługę ręczną bramy.

System automatyczny modelu 391 składa się z nienawrotnego siłownika elektromechanicznego dostępnego w dwóch wersjach:

  • 391 24C z wbudowanym modułem sterującym
  • 391 24 bez modułu sterującego

Siłownik jest przeznaczony do automatycznego otwierania bram wyposażonych w jedno lub dwa skrzydła o maksymalnej długości 2,5 m. Urządzenie wyposażone jest w wygodny w obsłudze, bezpieczny system zwalniający. Dzięki temu, w przypadku awarii zasilania lub siłownika, można (przy użyciu klucza)otworzyć i/lub zamknąć skrzydło lub skrzydła bramy. Dwa przegubowe ramiona siłownika służą do poruszania bram skrzydłowych o bardzo dużych pilastrach. Odległość pomiędzy przegubem ramienia siłownika a punktem zabezpieczającym motoreduktora może dochodzić do 200 mm. Zastosowanie dwóch ramion o specjalnej geometrii wyeliminowało wszystkie możliwe punkty ścinania i poślizgu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej