Energooszczędne bramy przemysłowe – bramy z przegrodą termiczną

2014-06-17 14:25
bramy aluminiowe
Autor: Hörmann Bramy przemysłowe całkowicie przeszklone ALR 67 Thermo

Firma Hörmann poszerzyła ofertę termoizolacyjnych bram przemysłowych, wprowadzając bramy z płytą grubości 67 mm, a także przegrodą termiczną. Najcieplejsze z nich są stalowe bramy przemysłowe, segmentowe SPU 67 Thermo, których współczynnik izolacyjności termicznej nie przekracza 0,51 W/(m²∙K).

Bramy przemysłowe SPU 67 Thermo

Ten rodzaj bram segmentowych zbudowany jest z wypełnionych pianką poliuretanową, wytrzymałych stalowych segmentów. Zastosowano tu również przegrodę termiczną między zewnętrzną a wewnętrzną stroną segmentów, która dodatkowo ogranicza powstawanie skroplin od wewnętrznej strony bramy. W bramach o wymiarach 5x5 m, wyposażonych opcjonalnie w profil ThermoFrame, oddzielający termicznie ościeżnicę od murowanej ściany budynku, współczynnik izolacyjności termicznej nie przekracza 0,51 W/(m²∙K). Ciepłe bramy można wykorzystywać w budynkach przemysłowych i użytkowych.

Aluminiowe bramy przeszklone APU 67 Thermo (częściowo przeszklone) i ALR 67 Thermo (całkowicie przeszklone)

To kolejne modele „ciepłych” bram przemysłowych. Dobre parametry cieplne osiągnięto, stosując w bramach trójkomorowy kształtownik, w którym profil zewnętrzny i wewnętrzny jest oddzielony dodatkową przegrodą z tworzywa sztucznego, a także trzyszybowe przeszklenia Duratec, które przy okazji odznaczają się dużą odpornością na zarysowania. Bramy aluminiowe z częściowym lub całkowitym przeszkleniem to rozwiązanie zarówno do stacji obsługi pojazdów, jak i hala magazynowych i przemysłowych.

brama segmentowa z przegrodą termiczną
Autor: Hörmann Segmenty z przegrodą termiczną w bramie SPU 67 Thermo

Izolacyjność cieplna bram o powierzchni 5 x 5 m z zastosowaniem ThermoFrame, a w bramach APU 67 Thermo i ALR 67 Thermo opcjonalnego przeszklenia typu Klima:

Typ bramy 
Współczynnik U
SPU 67 Thermo 0,62 W/(m²∙K)
SPU 67 Thermo z ThermoFrame 
0,51 W/(m²∙K)
APU 67 Thermo z ThermoFrame  
2,0 W/(m²∙K)
ALR 67 Thermo z ThermoFrame
2,1 W/(m²∙K)


Drzwi w bramie

Termoizolacyjne bramy przemysłowe można wyposażyć w drzwi. Drzwi przejściowe w bramach wyposażone są w próg ze stali nierdzewnej wysokości do 9 mm, w zależności od wielkości bramy. Drzwi w bramie również wyposażone są w profile z przegrodą termiczną. Dzięki temu np. brama SPU 67 Thermo z profilem ThermoFrame i z wbudowanymi drzwiami przejściowymi osiąga współczynnik izolacyjności cieplnej na poziomie 0,75 W/(m²∙K). Standardowa szerokość przejścia drzwi w bramie wynosi 905 mm, spełnia więc wymagania dla budownictwa bez barier i dróg ewakuacyjnych przeznaczonych do pięciu osób.

We wszystkich przemysłowych bramach segmentowych z napędem zastosowano zabezpieczenie krawędzi zamykającej z czujnikami optycznymi lub fotokomórkami wyprzedzającymi. Dzięki temu brama zatrzymuje się zanim natrafi na przeszkodę i natychmiast cofa w górę. Taką samą funkcję pełni krata świetlna zintegrowana z ościeżnicą, która także bezdotykowo rozpoznaje ludzi i przeszkody. Szeroki zasięg promieni świetlnych dopuszcza pracę bramy z większą prędkością.

brama z drzwiami
Autor: Hörmann Brama przemysłowa z ocieplonymi drzwiami i niskim progiem, umożliwiającym wygodne ich użytkowanie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej