Bramy z zabezpieczeniem WK2

2009-09-10 8:00
Bramy z zabezpieczeniem WK2
Autor: Normstahl-Polska Sp. zo.o.

Statystki informują, że większość włamań, dokonywanych jest za pomocą obcęg i śrubokrętów, pozostałe 35% włamywaczy, posługuje się bardziej wyrafinowanymi narzędziami.

Firma Normstahl-Polska posiada w swojej standardowej ofercie, certyfikowane zabezpieczenie zintegrowane z konstrukcją bramy sterowanej, zarówno ręcznie, jak i automatycznie.
Bramy sekcyjne górne EURO są połączeniem kilku elementów zabezpieczeń w jeden system, który jest barierą przed próbą wtargnięcia do garażu za pomocą standardowego wyposażenia. Klasa antywyważeniowa WK2 we wspomnianej bramie sprawia, że proces wyważenia bramy jest znacznie utrudniony.
Podstawą zabezpieczenia bramy sekcyjnej są dwa, ultrawytrzymałe rygle, sprzężone z automatyką bramy. Dzięki temu brama po zamknięciu jest od razu ryglowana w dwóch punktach, a przed jej otwarciem automat sam ją odryglowuje (system tzw. aktywnego ryglowania). Zwykłe bramy są dociskane do powierzchni tylko i wyłącznie za pomocą automatu lub ewentualnie są zabezpieczane dodatkowo przez niewygodną, ręczną zasuwę. Współpraca automatu z zamkiem ryglującym powoduje, że założenie nawet 1-tonowej dźwigni nie jest wystarczające, aby sforsować bramę.
Ponadto w bramie zastosowano wytrzymały profil prowadnicy, który zabezpiecza przed wyważeniem rolek jezdnych, a zaawansowany wspornik z rolką jezdną osadzoną na łożyskach kulkowych i metalową osłoną na rolce zniechęcą niejednego włamywacza.

Bramy sekcyjne górne EURO:

  • EUROLINE – ISO, EUROTREND – ISO, EUROFLAIR – ISO, EUROCLASSIC – ISO, EUROSTYLE – ISO, EUROSTYLE DESIGN – ISO.
Bramy z zabezpieczeniem WK2
Autor: Normstahl-Polska Sp. zo.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej