Bramy segmentowe - nowości w ofercie bram Hörmann

2013-12-13 14:09
Brama segmentowa
Autor: Hörmann Szybkobieżna brama segmentowa HS 5015 PU N, polecana do montażu w przypadku ograniczonego miejsca w obrębie nadproża

Firma Hörmann oferuje 3 nowe modele bram przemysłowych, przeznaczonych do obiektów, w których odbywa się intensywny ruch pojazdów lub są ograniczenia montażowe. Nowe bramy segmentowe to bramy szybkobieżne, otwierające się z prędkością 1,5 m/s.

Przemysłowa brama segmentowa

Do hal, w których przestrzeń w obrębie nadproża jest ograniczona polecana jest szybkobieżna brama segmentowa HS 5015 PU N. W bramie segmentowej jej poszczególne części poruszają się w poziomych prowadnicach dzięki mechanizmowi łańcuchowemu z systemem sprężyn. Do montażu tego modelu bramy przemysłowej o wymiarach 5 x 5 m wystarczy nadproże wysokości 480 mm.


Brama segmentowa z wysokim prowadzeniem

Kolejną propozycją jest brama segmentowa HS 5015 PU H z podwyższonym prowadzeniem. Ten model bramy segmentowej przeznaczony jest z kolei do miejsc, w których w obrębie nadproża przebiegają instalacje, szyny suwnicowe czy stalowe wsporniki. Segmenty tej bramy szybkobieżnej poruszają się w poziomych prowadnicach, a zmiana kierunku jej prowadzenia może nastąpić z dowolnego miejsca. Rozwiązanie umożliwia na montaż bramy przemysłowej (nawet o wymiarach 5 x 6 m) nad przewodami, dźwigarami czy szynami suwnic lub za nimi. System pasów z przeciwwagami chroni bramę przed nadmiernymi obciążeniami, zapewniając jej tym samym bezawaryjną pracę przez długi czas.

Brama przemysłowa Hormann
Autor: Hörmann Szybkobieżna brama segmentowa HS 5015 PU H z podwyższonym prowadzeniem

Brama segmentowa prowadzona pionowo

W przypadku wyjątkowo wysokich hal lub przejazdów, przeszkadzające dźwigary i instalacje może ominąć szybkobieżna brama segmentowa HS 6015 PU V o wymiarach 6,50 x 6 m. Segmenty tej bramy przemysłowej poruszają się pionowo wzdłuż ściany hali, a wydajny system pasów i przeciwwag zapewniają cichą i wygodną eksploatację bramy.

Brama garażowa Hormann
Autor: Hörmann W przypadku wysokiego obiektu, np hali oraz pewnych ograniczeń przestrzennych (np. jeśli nad otworem wjazdowym znajduje się stalowy dźwigar lub przebiegają nad nim przewody instalacyjne) dobrym rozwiązaniem jest brama HS 6015 PU V z pionowymi prowadnicami

Zabezpieczenia w szybkobieżnych bramach segmentowych

  • krata świetlna - montowana w ościeżnicy pozwala monitorować obszar zamykania bramy segmentowej do wysokości  2,5 m, wykluczając w ten sposób niebezpieczeństwo kolizji z osobami korzystającymi z bramy lub z przejeżdżającymi wózkami widłowymi. Dzięki temu można zrezygnować z montażu zabezpieczenia krawędzi zamykającej, co sprawia, że bramy te są łatwe w montażu i konserwacji (nie trzeba podłączać żadnych dodatkowych instalacji na skrzydle bramy),
  • sterowanie z przetwornicą częstotliwości - zapewnia łagodny start i zatrzymanie bramy oraz cichą i płynną pracę.

Szybkobieżne bramy Hörmann wyposażone są w izolację termiczną - ocynkowane ogniowo segmenty wypełnione pianką poliuretanową w przypadku bramy o powierzchni 25 m² osiągają współczynnik przenikania ciepła UD =1,95 W/(m²·K).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej