Bramy garażowe z litego drewna

2009-09-22 9:30
Bramy garażowe z litego drewna
Autor: HORMANN Indywidualny finezyjnie frezowany wzór

Niepowtarzalny układ słojów, wyraźnie zarysowana faktura i naturalny kolor drewna to atuty nowych bram, które dobrze wpisują się w klimat architektury regionalnej oraz podmiejskich rezydencji w stylu rustykalnym.

Coraz powszechniejsze dążenie do życia w zgodzie z naturą, ekologia i moda na naturalne materiały powodują, że architekci stosują drewno nie tylko na elewacjach domów w stylach regionalnych, takich jak, np. popularny na Podhalu styl zakopiański, ale także w nowoczesnych budynkach o modernistycznych kształtach.

Urok drewna, bogactwo jego form, faktur i kolorów sprawiają, że staje się ono ważnym elementem elewacji. Dlatego firma Hörmann oferuje bramy garażowe z litego drewna. Proponuje ona bramy z prostym frezowaniem liniowym, kasetonami lub z kunsztownymi wzorami. Kreatywnym daje się możliwość samodzielnego zaprojektowania swojej bramy.

Do wiejskiej chaty i podmiejskiej rezydencji

Brama garażowa z litego drewna najlepiej podkreśli charakter takiego domu, zwłaszcza, gdy drewno jest ważnym elementem jego elewacji. Wielość wzorów, zarówno uchylnych, jak i segmentowych bram z drewna sprawia, że z łatwością można dopasować je do każdego budynku. Dopełnieniem elewacji mogą być wykonane w tym samym stylu drzwi boczne.

W zgodzie z domem i naturą

Producent oferuje dwanaście wzorów bram z litego drewna. Te z tradycyjnym pionowym lub poziomym frezowaniem liniowym doskonale wpiszą się w klimat domu na wsi. W wiejskim krajobrazie dobrze też sprawdzą się bramy frezowane w jodełkę lub o wzorze rombu, a także stylizowane na dawne wrota bramy o finezyjnie frezowanych wzorach. W podmiejskich rezydencjach i ekskluzywnych willach zastosowanie znajdą natomiast reprezentacyjne bramy o wzorze kasetonowym.

Bramy garażowe z litego drewna
Autor: HORMANN Reprezentacyjne drewniane bramy o wzorze kasetonowym sprawdzają się w podmiejskich rezydencjach

Nowym interesującym elementem wzornictwa jest naturalny kamień — dwa wzory bram drewnianych dostępne są z kamiennymi aplikacjami w trzech kolorach.

Budowa

Do produkcji bram stosuje się starannie sortowane drewno choiny kanadyjskiej (o zabarwieniu od biało-szarego do szaro-brązowego) oraz świerku skandynawskiego (drewno bardzo jasne). Profilowane deski poddawane są dwukrotnej impregnacji, co skutecznie zabezpiecza je przed szkodnikami i sinicą oraz zapewnia ładny wygląd przez długi czas.

Bramy wyposażone w napęd (np. szybki SupraMatic) automatycznie ryglują się w szynie napędu, co skutecznie zabezpiecza je przed podważeniem. Standardowo wyposażone są w zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem dłoni oraz przed opadnięciem płyty.

Niepowtarzalne detale

Na indywidualne zamówienie brama może być wykonana według autorskiego projektu lub pomysłu (może to być nawet zwykły rysunek z ulubionym wzorem). Można np. ozdobić ją swoimi inicjałami lub numerem domu.

Dzięki stylizowanym okuciom nowoczesna brama segmentowa może wyglądać jak dawna brama skrzydłowa. Stalowe elementy, które imitują zawiasy stosowane we wrotach starych wozowni oraz różne ozdobne uchwyty pomogą stworzyć niepowtarzalny wygląd bramy. Dostarczane są one na specjalne życzenie klienta — w wersji standardowej lub ekskluzywnej.

Bramy garażowe z litego drewna
Autor: HORMANN Dopełnieniem elewacji mogą być drzwi boczne wykonane według tego samego wzoru co brama garażowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej