Bramy do garaży zbiorczych

2008-11-19 11:52
Bramy do garaży zbiorczych
Autor: brak danych

Bramy wjazdowe do garaży zbiorczych, szczególnie w domach mieszkalnych, powinny być nie tylko ciche i bezpieczne, ale również niezawodne. Ważne jest też, aby harmonijnie wpisywały się w architekturę budynku.

Te wymagania spełnia brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann. Jej konstrukcja zaprojektowana została na ponad ćwierć miliona cykli. Dzięki niezużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi, praktycznie nie wymaga konserwacji. Pozwala to uniknąć uszkodzeń oraz redukuje koszty konserwacji.

Dla mieszkańców budynków z garażami zbiorczymi i podziemnymi oraz ich sąsiadów istotne jest jak największe zredukowanie dokuczliwości hałasu. Ta porusza się bardzo cicho. Jest ona także bramą bezpieczną - podwójny napęd linowy praktycznie uniemożliwia opadnięcie skrzydła, a sporo miejsca między skrzydłem i bryłą budynku eliminuje niebezpieczeństwo przygniecenia palców.

W wersji podstawowej jest ona wykonana z blachy perforowanej. Istnieje możliwość dopasowania wzoru bramy, tak aby wkomponowała się ona w fasadę budynku. Może mieć na przykład kształt segmentów, wtedy będzie miała taki sam wygląd jak brama segmentowa. Może też być dostarczona bez wypełnienia i na indywidualne zamówienie wyposażona w jeden z wielu jego wariantów - na przykład w wypełnienie z drewna.

Brama wychyla się zaledwie na 20 cm i właśnie tyle miejsca zabiera przed garażem podczas otwierania, dlatego nadaje się do miejsc o ograniczonych warunkach przestrzennych.

W garażach na mniej niż 50 miejsc parkingowych brama jest napędzana za pomocą napędu SupraMatic H. Jeżeli garaż jest przewidziany na więcej niż 50 samochodów osobowych - do częstego otwierania i zamykania bramy lepiej przystosowany jest napęd łańcuchowy ITO 400. Oba napędy można łączyć z różnym sterowaniem i sygnalizatorami świetlnymi.

W przypadku potrzeby wchodzenia do garażu bez otwierania bramy - istnieje możliwość wyposażenia jej w drzwi przejściowe umieszczone w płycie bramy. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie wejście do garażu przy minimalnych stratach ciepła.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej