Brama przesuwna do garaży zbiorczych

2010-06-30 11:24
Brama przesuwna do garaży zbiorczych
Autor: HORMANN

Bramę przesuwną do garaży zbiorczych charakteryzuje cicha praca, niskie koszty eksploatacyjne i możliwość montażu w bardzo niskich otworach. ST 500 otwiera się na bok, dzięki temu może być montowana w otworach pozbawionych nadproża.

To druga brama do garaży zbiorczych zaprojektowana przez firmę Hörmann. Obie bramy wyglądają tak samo. Brama przesuwna ST 500 różni się jedynie sposobem otwierania od bramy uchylnej ET 500. ST 500 odsuwa się na bok i jest prowadzona w szynie montowanej na ścianie. Porusza się cicho i precyzyjnie w rolkach bieżnych zaprojektowanych przez producenta. To rozwiązanie ogranicza emisję hałasu, a to w budownictwie wielorodzinnym jest szczególnie istotne.

Dzięki swojej konstrukcji brama przesuwna nie wymaga zrównoważenia ciężaru, co minimalizuje konieczność napraw spowodowanych pęknięciem sprężyn naciągowych. Zapewnia też łatwy dostęp do wszelkich części wymagających konserwacji. Brama przesuwna ST 500 jest też dobrym rozwiązaniem w wielu trudnych sytuacjach montażowych. Sprawdza się przy bardzo niskich wjazdach do garażu. Wymagana wysokość nadproża wynosi tylko 110 mm, a dzięki wstępnie zmontowanej ramie ościeżnicy, bramę można zainstalować nawet bezpośrednio w otworze, w którym nie ma nadproża. 

W zależności od przewidywanej liczby cykli eksploatacyjnych zastosowanie w bramie  znajduje napęd SupraMatic H lub przemysłowy napęd ITO 400 FU firmy Hörmann na dużą liczbę cykli otwierania. Napęd SupraMatic H – dla maksymalnie 100 cykli bramy (otwórz/zamknij) na dzień lub maksymalnie 50 stanowisk parkingowych. Napęd ITO 400 FU – na ponad 50 miejsc parkingowych. Specjalnie skonstruowane rolki bieżne ograniczają emisję hałasu do otoczenia, w tym do mieszkań graniczących z garażem.

Szeroka oferta wzorów bramy umożliwia harmonijne dopasowanie bramy do elewacji budynku. Oprócz klasycznej płyty z blachy perforowanej dostępne są w wersji z gładkiej blachy aluminiowej, elementów bramy segmentowej lub do wypełnienia przez odbiorcę. Istnieje też możliwość obudowania skrzydła bramy elementami elewacyjnymi, czyli na przykład drewnem lub blachą.
Rama płyty wykonana jest z profili zewnętrznych o szerokości 80 mm, profili środkowych o szerokości 60 mm i głębokości 60 mm. Maksymalna wysokość bramy wynosi 2500 mm.

Jako opcjonalne wyposażenie zabezpieczające - garaże zbiorcze są przecież ogólnie dostępne - można zastosować dodatkowe fotokomórki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej