Żywiec buduje szpital w ramach PPP

2015-10-09 3:57
szpital w żywcu
Autor: N+parametric design

Żywiecki szpital powiatowy to inwestycja powstająca w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu a firmą InterHealth Canada. 

Kredyt na budowę szpitala w Żywcu został udzielony przez konsorcjum banków: FM Bank PBP S.A., Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Alior Bank S.A. Wysokość kredytu ustalono na 92 mln zł, z możliwością zwiększenia kwoty do 135 mln zł. To pierwszy sukces inwestycji powstającej w ramach medycznego PPP.
Nowy szpital zastąpi obecny, niespełniający wymogów Unii Europejskiej. Będzie miał powierzchnię ponad 18 000 m2 i znajdzie się w nim miejsce dla 275 łóżek, a z czasem ich liczba może wzrosnąć do 350. W szpitalu zostaną zastosowane nowoczesne usługi IT wspomagające pracę personelu. Zwiększy się liczba świadczonych usług, oddziałów i poradni. Koniec budowy przewidywany jest na 2017.

Nazwa inwestycji: Szpital Powiatowy w Żywcu
Lokalizacja inwestycji: Żywiec
Projekt: N+parametric design
Inwestor: InterHealth Canada Limited
Generalny wykonawca: Aldesa Polska
Początek budowy: 2015
Koniec budowy: 2017
Kondygnacje: 4
Powierzchnia całkowita: 18 342 m2
Koszt inwestycji: około 140 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej