Zaułek Świętokrzyski na sprzedaż

2007-05-23 15:17
zaulek
Autor: brak danych

Na 5 lutego 2007 roku zaplanowano przetarg, który ma wyłonić właściciela Zaułka Świętokrzyskiego. Miejsce to przewidziano na pasaż handlowy z ciekawą architektonicznie zabudową. Na sprzedaż wystawionych zostanie 14 działek w sumie o powierzchni 0,2041 ha.

Według planu zabudowa będzie się składać z symetrycznie rozmieszczonych po obu stronach ulicy budynków usługowo-mieszkalnych. Połączy je zadaszenie przykrywające pas ul. Świętokrzyskiej. Zabudowa wschodniego segmentu została już rozpoczęta i dotychczas wybudowano piwnice. Zrealizowała ją na przełomie 2005/2006 r. firma PEBEK - dotychczasowy dzierżawca. Dla tego etapu gotowa jest już dokumentacja archeologiczna, projekt techniczny oraz uzyskane pozwolenie na budowę.

Zabudowa usługowo-mieszkaniowa Zaułka Świętokrzyskiego ma nawiązywać do istniejącej kiedyś w tym miejscu historycznej zabudowy miasta. Zwycięzca przetargu na zakończenie inwestycji ma 4,5 roku od terminu zakupu.
Cena wywoławcza wynosi ponad 527 tys. zł. Na 213 tys. zł wyceniono wartość gruntu, a na ponad 314 tys. zł wartość zrealizowanej zabudowy. Przetarg odbędzie się 5 lutego, a wadium w kwocie 50 tys. zł zainteresowani powinni wpłacić najpóźniej do 1 lutego.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej