Wydział Lekarski Kielce czeka rozbudowa

2018-02-21 11:37
Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu w Kielcach
Autor: Monopi Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UJK powiększy się o 3,5 tys m2

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach będzie większy i nowocześniejszy. Projekt o nazwie MEDPAT zakłada rozbudowę budynku wydziału oraz wyposażenie pracowni i laboratoriów. Budowa ma się zakończyć w 2021 roku.

Koszt realizacji projektu MEDPAT to 40 mln zł, z czego prawie 34,5 mln zł to środki unijne. Inwestycja będzie realizowana od II kwartału 2018 do połowy 2021 roku.

 

Jak zmieni się Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UJK?

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu przy al. IX Wieków Kielc zostanie nadbudowany. Na nowej kondygnacji powstaną nowocześnie wyposażone pracownie naukowe i sale dydaktyczne. Oprócz tego do budynku dobudowane zostanie nowe skrzydło, w którym znajdzie się pracownia posturologii i analizy ruchu. W sumie Wydział Lekarski UJK powiększy się o 3,5 tys. m².

Ponadto w istniejącym budynku zaplanowano: na pierwszym piętrze pomieszczenia punktów pobrań wraz z gabinetami konsultacyjnymi oraz wydzielona strefa dla laboratorium diagnostycznego, na drugim zakład patologii z pracowniami hybrydyzacji oraz biologii molekularnej, a na trzecim kompleks pracowni fizjologii i patofizjologii oraz laboratorium mikrobiologii. Na wydziale powstanie również pracownia planowania nowoczesnych zabiegów operacyjnych.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych na Wydziale Lekarskim w Kielcach

W budynku powstanie także nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla pielęgniarek i położnych. Centrum ma umożliwić odbywanie szkoleń z zakresu praktycznych umiejętności, w sposób kontrolowany, w specjalnych salach symulacji. To projekt SIMED finansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to 4,2 mln zł. Realizacja zadania rozpocznie się w 2018 roku i zakończy ostatnim kwartale 2020 roku.

Nazwa inwestycji: Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
Lokalizacja: aleja IX Wieków Kielc 19, Kielce
Funkcja: Wydział Lekarski
Inwestor: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Generalny wykonawca: w trakcie wyboru
Projektant: Monopi Studio Robert Sendkowski
Całkowita powierzchnia nowych powierzchni: 3,5 tys. m²
Liczba kondygnacji: 3
Rozpoczęcie budowy: II kwartał 2018
Zakończenie budowy: II kwartał 2021

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej