Szpital jednodniowy na warszawskiej Białołęce

2018-02-14 14:31
Szpital na Białołęce
Autor: Strabag Wizualizacja szpitala na Białołece, w którym zabiegi operacyjne będą się odbywać w trybie jednodniowym

Szpital jednodniowy to taki, w którym bez oczekiwania, odpłatnie, w trybie jednego dnia, można wykonać różne zabiegi, w tym operacyjne. Taki szpital powstanie na warszawskiej Białołęce. Budową tej nowej warszawskiej inwestycji zajmie się Strabag. Realizacja inwestycji rozpocznie się w lutym 2018.

Szpital jednodniowy powstanie na działce przy ul. Przykoszarowej. W tym niepodpiwniczonym, 3-kondygnacyjnym budynku na parterze znajdą się izba przyjęć, przychodnia, pracownie specjalistyczne, dział farmacji oraz pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze przewidziano blok z dwiema salami operacyjnymi, salę wybudzeń oraz oddział z piętnastoma łóżkami i zakładem rehabilitacji. Najwyższa, druga kondygnacja ze strefą wielofunkcyjną przeznaczona jest na pomieszczenia administracyjne oraz techniczne.

Ponadto Strabag wybuduje stację transformatorową, zbiorniki wody, drogi wewnętrzne oraz parking z 66 miejscami postojowymi.

Budowa ruszy w lutym 2018, a jej zakończenie planowane jest na połowę 2018 roku.

Jest to kolejna inwestycja tego typu realizowa przez Strabag. W trakcie budowy są m.in. zakład radioterapii w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie oraz Szpital Południowy w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej