Wrocław: Rosną trybuny

2009-12-14 13:23
Budowa wrocławskiego stadionu (połowa grudnia 2009 roku)
Autor: Wrocław 2012 Sp. z o.o.

Budowa korony stadionu nabiera charakterystycznego wyglądu areny - wokół murawy stawiane są kolejne ząbkowate rygle pod trybuny. Od ubiegłego tygodnia na plac budowy ciężarówki mogą się dostać kolejnym wjazdem technologicznym, tym razem od południa – od ulicy Lotniczej.

Tymczasowy most funkcjonuje od ponad tygodnia, a teraz dodatkowo uruchomiono wjazd od ulicy Lotniczej. Uruchomienie dodatkowych dróg dojazdu ma ogromne znaczenie dla sprawnego realizowania procesu budowlanego. Tym większe, że z każdym dniem na plac budowy przywożonych jest coraz więcej prefabrykatów, niezbędnych do budowy elementów stadionu, jak i wielopoziomowego garażu oraz esplanady okalającej arenę.

Na kolejnych częściach areny, ruszyło betonowanie stropu, który podtrzymuje kilkaset stempli teleskopowych. Co ciekawe takich stempli – o regulowanej wysokości, znajduje się na budowie kilka tysięcy. Będą służyły do szalowania stropów na wszystkich kondygnacjach stadionu i garażu oraz esplanady. Rozpoczęły się także w kilku miejscach prace na pierwszym piętrze korony stadionu.

Równocześnie z betonowaniem stropów, na terenie garażu wielopoziomowego ustawiane są kolejne słupy. W ostatnich dniach postawiono sto pięćdziesiąty słup. Na parterze garażu kładziona jest już zasypka czyli pierwsza warstwa posadzki parkingu. Kolejne warstwy będą kładzione na dniach.

Codziennie na stadionie stawione są kolejne charakterystyczne, ząbkowate rygle pod trybuny. Mocowane są one do słupów, a już bezpośrednio na rygle montowane będą podstawy siedzisk, na których pierwsi kibice zasiądą wiosną 2011.

Na placu budowy pracuje już ponad pół tysiąca pracowników budowlanych oraz 160 projektantów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej