Wrocław - 600 milionów złotych na inwestycje

2007-06-01 16:00

Wrocław ma szanse otrzymać dodatkowe 600 milionów złotych na inwestycje związane z wodociągami. Pieniądze będą pochodziły z unijnego funduszu ISPA i zostaną przeznaczone na oczyszczenie kilometrów rur wodociągowych oraz skanalizowanie północnej części Wrocławia.

Dzięki inwestycjom w ramach programu ISPA w kranach wrocławian popłynie lepszej jakości woda, lepiej chronione będzie środowisko naturalne, ścieki miejskie będą oczyszczone zgodnie z normami europejskimi, a maślickie składowisko śmieci będzie zrekultywowane i w pełni bezpieczne. W ciągu pięciu lat, w trakcie realizacji programu ISPA, w infrastrukturę miejską zostanie zainwestowane ponad 600 milionów złotych, z czego niemal 190 milionów to bezzwrotna dotacja z funduszu. W przyszłym tygodniu do stolicy Dolnego Śląska mają przyjechać konsultanci, którzy ocenią wartość przedstawianych projektów. Wrocławskie wnioski zostały bardzo wysoko ocenione przez duńskich ekspertów wytypowanych przez dyrekcję programu ISPA.
Z Komisją Europejską podpisano umowy finansowania następujących projektów:
1. Gospodarka odpadami
- Rekultywacja składowiska odpadów na Maślicach.
- Projekt docelowego systemu gospodarki odpadami we Wrocławiu.
2. Projekt wodno-kanalizacyjny
- Rozbudowa sieci kanalizacji osiedlowej (prawie 100 kilometrów sieci kanalizacyjnej na jedenastu osiedlach w południowej i zachodniej części miasta).
- Modernizacja Zakładu Produkcji Wody Na Grobli (dzięki czemu zwiększy się wydajność zakładu, który będzie produkował 120.000 m3 wody na dobę).
- Budowa kolektorów ściekowych Bystrzyca i Ślęza (o łącznej długości prawie 8 kilometrów).
Całość inwestycji będzie pokryta z trzech źródeł: z dotacji z unijnego funduszu ISPA, z kredytów zaciągniętych w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju oraz z kasy miejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej