Wmurowano kamień węgielny pod Centrum Informatyki AGH

2010-07-15 15:38
Centrum Informatyki AGH
Autor: AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie inwestuje w nowy obiekt. I to 223 mln zł. W lipcu odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek Centrum Informatyki AGH. Obiekt, który ma zapewniać kształcenie na najwyższym poziomie powstaje przy zbiegu ulic Nawojki i Kawiory.

Czterokondygnacyjny budynek będzie pełnił funkcję obiektu dydaktyczno-naukowego. Znajdą się w nim sale wykładowe, seminaryjne, laboratoria, pokoje pracowników naukowych oraz pomieszczenia techniczne. Dwie amfiteatralne sale wykładowe pomieszczą odpowiednio 250 i 150 słuchaczy, a uniwersalna sala wykładowo-konferencyjna kolejnych 200 osób. Centrum o powierzchni całkowitej 7250 mkw., wyposażone w nowoczesne instalacje teletechniczne, pozwoli pomieścić specjalistyczną aparaturę i sprzęt komputerowy Katedry Informatyki AGH.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA i Wrobis SA. Budynek ma być ukończony w 2012 r. Projekt jest finansowany ze środków Małopolskiego Rozwoju Regionalnego w kwocie 55 mln zł.

Kolejnymi inwestycjami realizowanymi przez AGH są Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii oraz nowy budynek Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej