Wmurowano kamień węgielny pod budowę terminalu Portu Lotniczego Poznań-Ławica

2011-10-11 12:47
Wmurowano kamień węgielny pod budowę terminala Portu Lotniczego Poznań-Ławica
Autor: Hochtief Polska

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod terminal Portu Lotniczego Poznań-Ławica odbyło się po zakończeniu realizacji głównych elementów konstrukcji żelbetowej budynku pozwalających na rozpoczęcie robót elewacyjnych i pokrycia dachu.

Port Lotniczy Poznań-Ławica - nowy terminal

Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2011 roku. Inwestycja jest realizowana w systemie „pod klucz” w trzech etapach.
I etap prac obejmie budowę nowej części terminala o powierzchni całkowitej ponad 17 800 mkw., na której znajdą się: hala check-in, hala przylotów, sortownia bagażu i biurowiec. Zakres robót obejmuje również budowę drogi wewnętrznej wraz z przebudową parkingu.
W II etapie zostaną wykonane prace wykończeniowe powierzchni biurowej w nowo wybudowanej części terminala pasażerskiego.
III etap obejmie m.in. przebudowę starej części terminala oraz budowę nowej centralnej strefy kontroli bezpieczeństwa.

Zakończenie prac zaplanowano na II kwartał 2013 roku. W efekcie prac ostatniego etapu istniejący budynek zostanie przekształcony w terminal odlotowy wraz z częścią komercyjną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej