Wmurowanie kamienia węgielnego pod CPD

2009-09-21 12:39

Firma Skanska, generalny wykonawca Centrum Przetwarzania Danych w Radomiu, wmurowała w fundamentach inwestycji akt erekcyjny. Obiekt zostanie wykonany do końca 2010 roku.

Centrum Przetwarzania Danych powstaje na działce o powierzchni 4 ha, usytuowanej przy drodze krajowej nr 7. Obiekt będzie składać się z dwóch części: biurowej o powierzchni 785 m2 i technicznej o powierzchni 1744 m2.
Projekt realizowany jest dla Ministerstwa Finansów.

- Centrum to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Radomiu, zarówno ze względu na rangę instytucji, jak i stworzenie wielu miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie nam przypadła rola generalnego wykonawcy tego obiektu - mówi Richard Burleigh, Dyrektor warszawskiego Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska.

Skanska rozpoczęła prace budowlane w sierpniu br. Obiekt wykonamy do końca 2010 r.
Kolejne trzy lata zajmie wyposażanie go w system informatyczny i budowanie sieci.

- Budowa Centrum Przetwarzania Danych nie należy do łatwych ze względu na złożoną konstrukcję żelbetową w połączeniu z konstrukcją stalową, szereg głęboko posadowionych zbiorników oraz skomplikowane instalacje wentylacji, klimatyzacji i instalacje gaszenia gazem. Prace realizujemy zgodnie z harmonogramem. Jestem przekonany, że odpowiednie planowanie, koordynacja działań i zaangażowanie zespołu doprowadzą nas do zakończenia inwestycji w terminie - mówi Janusz Dudziński, Kierownik Budowy, Skanska.

Skanska wykonała już płytę fundamentową budynku technicznego oraz płyty fundamentowe zbiorników. W trakcie realizacji są ściany okalające komorę serwera. Rozpoczęliśmy też prace przy fundamentach pod budynkiem administracyjnym i budynkiem ochrony. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę CPD obyło się 18 września 2009 r.


Skanska ma doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji. Brytyjska jednostka Grupy Skanska wykonywała m.in. Centrum Danych Beachcroft w Wielkiej Brytanii – obiekt o podobnej specyfice i stopniu skomplikowania, co pozwoli nam na wymianę doświadczeń zdobytych w ramach Firmy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej