Wirtualny spacer po poznańskim stadionie

2010-01-22 12:27
Spółka EURO Poznań 2012 uruchomiła interaktywny projekt umożliwiający wirtualny spacer po poznańskim stadionie
Autor: EURO Poznań 2012 Sp. z o.o.

Spółka EURO Poznań 2012 uruchomiła nowy projekt interaktywny. Wirtualny stadion już teraz umożliwia "spacer" po obiekcie. Pokazuje nie tylko skalę, ale również i możliwości tego przedsięwzięcia - dla sportu, biznesu i turystki.

Wszyscy fani futbolu i ci, którzy z niecierpliwością czekają na multifunkcyjną arenę, mogą przez stronę internetową www.europoznan2012.pl udać się na wirtualny spacer między trybunami, "przebiec" przez murawę, a także zapoznać się z planami zagospodarowania poszczególnych powierzchni obiektu.

Projekt został przygotowany zarówno dla tych, którzy w ramach rozrywki chcą poznać szczegóły i atrakcje stadionu, ale także dla zainteresowanych z punktu widzenia biznesowego – dla których źródłem informacji są dodatkowo rzuty poszczególnych trybun przedstawiające założenia i możliwości komercyjne stadionu. Wirtualny spacer po stadionie pozwoli obejrzeć wizualizacje fitness klubu, restauracji, sali konferencyjnej, czy też biura. Stadion, jako obiekt klasy Elite, będzie areną wielkich zmagań sportowców i miejscem spotkań dziesiątek tysięcy kibiców. Jeszcze przed wielkimi emocjami EURO 2012, ma stanowić nie tylko siedzibę klubu piłkarskiego, ale przestrzeń, w której ze sportem spotyka się biznes, a także miejsce wydarzeń muzycznych na skalę europejską. Wielkim wyzwaniem jest stworzenie optymalnych warunków dla rozwoju tych wszystkich dyscyplin. I Poznań podjął to wyzwanie.

Stadion pomieści ponad 46 tys. widzów, w tym 45 lóż dla 480 osób (w tym loża prezydencka i 2 loże super VIP), a także 1100 miejsc biznesowych oraz strefa dla mediów pozwalająca na swobodną transmisję z wydarzeń. Zaplanowano 234 miejsca dla osób niepełnosprawnych, 2 restauracje, bar, kawiarnię i 27 punktów gastronomicznych obsługiwanych przy 221 stoiskach, a także ponad 2000 miejsc parkingowych.

Stadion Miejski w Poznaniu (20 stycznia 2010)
Autor: EURO Poznań 2012 Sp. z o.o.

Projekt zakłada także możliwość takich inwestycji jak hotel, powierzchnie biurowe, profesjonalne SPA, ścianka wspinaczkowa, sklepy sportowe, bar z żywnością organiczną, fitness klub...
Spółka EURO Poznań 2012, odpowiedzialna za budowę stadionu i przygotowanie planu zarządzania obiektem, prowadzi rozmowy z inwestorami, którzy są zainteresowani ulokowaniem działań biznesowych w jednym z najbardziej popularnych i niezwykłych centrów o charakterze sportowym i kulturalno-rozrywkowym w Poznaniu. Stadion będzie jednym z tych miejsc, które należy zobaczyć odwiedzając najpiękniejsze miasta europejskie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej