Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii. ES-SYSTEM dostarczy oświetlenie

2012-10-11 17:08
wielkopolskie centrum zaawansowanych technologii
Autor: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Oddanie do użytku Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii jest zaplanowane na 2013 rok

Firma ES-SYSTEM dostarczy oświetlenie na inwestycję Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii ma zostać oddane do użytku już w 2013 roku

Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii budowane jest na terenie Kampusu Morasko. Inwestycja Uniwersytetu im. Adama Mickiewcza będzie miała około 20 tysięcy metrów kwadratowych. Na tym obszarze znajdzie się Centrum Technologii Biomedycznej wraz ze zwierzętarnią, Centrum Biotechnologii Przemysłowej i Roślinnej oraz specjalistyczna szklarnia, Centrum Technologii Chemicznych i Nanotechnologii oraz Centrum Badań Materiałowych wraz z Regionalnym Laboratorium Unikatowej Aparatury.

Prace budowlane prowadzi konsorcjum Budimeksu S.A.(lider) i Ferrovial Agroman S.A. Inwestycja w Poznaniu została zaplanowana dwuetapowo. Pierwszy etap ma zakończyć się do końca 2012 roku, kolejny będzie gotowy mniej więcej w połowie 2013 roku. Koszt inwestycji to około 64 mln euro.

Firma ES-SYSTEM specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, rozpoczęła dostawy opraw oświetleniowych do Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii. Zleceniodawcą zadania jest firma IB Systems Sp. z o.o. z Poznania, wykonawca instalacji elektrycznej w inwestycji. Wartość kontraktu to 1,2 mln zł netto i musi zostać zrealizowany do końca listopada 2012. W ramach kontraktu ES-SYSTEM dostarczy ponad 70 systemów oświetlenia wnętrzowego (m.in.: oprawy typu Cosmo i Quatro) oraz awaryjnego. Wszystkie oprawy spełniają aktualne wymogi UE w zakresie oszczędności energii, gwarantując niski koszt zużycia energii elektrycznej.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej