Wielka przebudowa centrum Sopotu

2007-05-17 16:38

W poniedziałek 23 kwietnia ruszyła w Sopocie budowa tunelu, której celem jest odkorkowanie centrum miasta. Zanim to jednak nastąpi musimy być przygotowani na czternastomiesięczny remont i związany z nim chaos komunikacyjny.

Tunel łącznie z prowadzącymi do niego zjazdami będzie miał 191 m długości, natomiast jego kryta część wyniesie niecałe 100 metrów. Wewnątrz powstanie dwupasmowa jezdnia z poboczami. Ograniczona zostanie wysokość pojazdów, które będą mogły wjechać do środka tunelu, czego powodem jest poziom wód gruntowych. Będzie to konieczne, wykonanie bowiem głębszego wykopu groziłoby katastrofą budowlaną.

Budowa tunelu to nie jedyne przedsięwzięcie realizowane w centrum Sopotu. Projekt przebudowy zakłada także powstanie hotelu Sheraton, nowego Domu Zdrojowego, multikina i kilku pomniejszych budynków mieszkalno-usługowych. Te inwestycje zakończa się sześć miesięcy po przebudowie tunelu.

Sopot
Autor: Centrum Haffnera
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej