Wiecha na nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

2013-06-10 17:43
Nowy budynek Akademii Sztuk Pięknych
Autor: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Nowy budynek APS, elewacja wschodnia

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 10 czerwca 2013 roku zawiesiła wiechę na nowym gmachu uczelni, który powstaje przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Inwestycja o wartości ponad 54 mln złotych będzie gotowa w II połowie 2013 roku.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie buduje nowy gmach przy Wybrzeżu Kościuszkowskim

Przedmiotem prowadzonej przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie inwestycji jest budowa nowego i rozbudowa istniejącego budynku mieszczącego się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie.

10 czerwca 2013 roku odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na nowym gmachu warszawskiej uczelni. Zakończono etap prac konstrukcyjnych, rozpoczęto prace wykończeniowe. W części przylegającej do starego budynku uczelni powstaje nowy, pięciokondygnacyjny gmach z aulą na 270 osób, salami wykładowymi oraz pracowniami. Aktualnie w nowym budynku ASP rusza montaż płyt elewacyjnych, witryn okiennych oraz instalacji wewnętrznych. Równocześnie na ukończeniu są prace związane z rozbudową istniejącego budynku uczelni.

Autorem projektu architektonicznego nowej siedziby ASP w Warszawie jest pracownia JEMS Architekci. Budowa inwestycji rozpoczęła się w 2011 roku. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Kultury, który podczas uroczystości zawieszenia wiechy podkreślił, że warszawska Akademia Sztuk Pieknych zasłużyła swoim dorobiem na tego typu inwestycję.

Rolę generalnego wykonawcy prac pełni spółka Dorbud w konsorcjum z Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym Interbud-West. Inwestycja w Warszawie pochłonie ponad 54 mln zł.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Autor: Anna Wasilewska Trwa budowa nowej siedziby ASP w Warszawie
ASP w Warszawie. Zawieszenie wiechy na nowym budynku uczelni
Autor: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Uroczyste zawieszenie wiechy na nowym budynku warszawskiej ASP. Od lewej: Prof. Ksawery Piwocki, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie poprzedniej kadencji, prof. Adam Myjak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ASP w Warszawie. Zawieszenie wiechy na nowym budynku uczelni
Autor: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie ASP w Warszawie. Na nowycm gmachu uczelni, który powstaje przy Wybrzeżu Kościuszkowskim zawisła wiecha
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej