Wiecha na moście Rędzińskim we Wrocławiu: Zdjęcia z budowy

2011-01-26 14:02
Pylon Mostu Rędzińskiego
Autor: Bartosz Kaczmarczyk| Mostostal Warszawa SA Most zajmuje również wysokie miejsca w rankingach światowych. W kategorii największych betonowych przepraw plasuje się na czwartym miejscu. Znajdzie się również w pierwszej dwudziestce największych mostów na świecie podwieszonych do jednego pylonu.

Mostostal Warszawa zakończył budowę najwyższego w Polsce pylonu mostu przez Wyspę Rędzin we Wrocławiu. Z tej okazji odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na moście Rędzińskim. Pylony osiągnęły docelową wysokość 122 m. Fotorelacja z budowy to m.in. pierwsze zmontowane gniazdo na linę nośną. Na szpulach widoczne są liny nośne (wanty). Na zdjęciach możemy zobaczyć również podpory montażowe, które znikną po zakończeniu budowy. 

Wiecha na moście Rędzińskim we Wrocławiu. Inżynierom Mostostalu Warszawa w tak ważnym dla nich momencie towarzyszyli profesor Jan Biliszczuk, projektant przeprawy, przedstawiciele inwestora na czele z Robertem Radoniem, dyrektorem wrocławskiego oddziału GDDKiA oraz dolnośląskie media.

Pylon stanowił najtrudniejszy etap budowy mostu. Nigdy wcześniej w Polsce nikt nie realizował podobnej podpory. Będzie ona najwyższa w naszym kraju. Most zajmuje również wysokie miejsca w rankingach światowych. W kategorii największych betonowych przepraw plasuje się na czwartym miejscu. Znajdzie się również w pierwszej dwudziestce największych mostów na świecie podwieszonych do jednego pylonu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej