Wiadukt w Swarzędzu już otwarty

2007-08-30 13:44
Wiadukt w Swarzędzu
Autor: brak danych

Dobiega końca trwająca rok, najwieksza swarzędzka inwestycja ostatnich lat. Koszt inwestycji to blisko 9 mln zł, z czego ponad 6 mln zł uzyskano od Unii Europejskiej.

 

Rozpoczęta w lipcu 2006 roku budowa wiaduktu w Swarzędzu dobiegła końca. Budowlańcom pozostały jedynie prace wykończeniowe.
Realizację projektu podzielono na trzy etapy, w czasie których wybudowano przejazd pod torami kolejowymi, całkowicie przebudowano ul. Kirkora, zbudowano wiadukt wraz z infrastrukturą kolejową. Dodatkowo na całym odcinku drogi powstała kanalizacja deszczowa, wymieniono magistralę wodociągową, kanały sanitarne oraz kable telefoniczne i energetyczne.
Warto również wspomnieć, że podczas modernizacji poznańskiego węzła kolejowego gruntownie przebudowano stacje kolejową w Swarzędzu, wymieniono tory i trakcję elektryczną, postawiono nowe perony i przejście podziemne.
Wykonawcą pierwszego i drugiego etapu było Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych SA w Poznaniu, a trzeciego Konsorcjum Strabag sp. z o.o., Warszawa i BUDOWNICTWO DROGOWE KRUG sp.j., Swarzędz, natomiast projektantem wszystkich etapów jest Biuro Projektów SA w Poznaniu.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej