Węzeł Jordanowo otwarty dla ruchu. Autostrada A2 połączona z drogą ekspresową S3

2013-05-27 18:17
Węzeł Jordanowo otwarty. Autostrada A2 połączona z drogą ekspresową S3
Autor: GDDKiA

GDDKiA oddała do ruchu 5,5 km odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Jordanowo w kierunku Świebodzina. Węzeł łączy autostradę A2 z trasą S3.

Nowy, 5,5-kilometrowy odcinek S3 łączy węzeł Jordanowo i Świebodzin Północ. Otwarcie węzła ma usprawnić głównie ruch tranzytowy. Węzeł Jordanowo ma szczególne znaczenie dla układu komunikacyjnego województwa lubuskiego, ponieważ łączy dwa główne szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 (północ – południe) i autostradę A2 (wschód – zachód).

Oddany do ruchu 5,5-kilometrowy odcinek jest częścią 43 km drogi ekspresowej S3 od Sulechowa do Międzyrzecza. Całość inwestycji, podzielona na trzy odcinki, realizowana jest przez trzech wykonawców: Mota-Engil – 17,1 km, Strabag (wcześniej Hermann-Kirchner) – 13,3 km oraz Budimex  – 17,3 km. Łączna wartość realizacji wyniesie ponad 1 mln zł.

Otwarty dla ruchu odcinek trasy S3 wchodzi w zakres kontraktów dwóch wykonawców: Mota-Engil (od węzła Jordanowo niemal do węzła Świebodzin Północ). Węzeł Świebodzin Północ jest już realizowany przez firmę Strabag.

Kolejne odcinki S3 GDDKiA będzie oddawała sukcesywnie od 17 czerwca do sierpnia. 17 czerwca będzie to odcinek od węzła Świebodzin Południe do węzła Sulechów. Następnie 11 lipca – odcinek od węzła Świebodzin Północ do węzła Świebodzin Południe. W sierpniu zostanie oddany odcinek od węzła Międzyrzecz Południe do węzła Jordanowo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej