We Wrocławiu wchodzą na piętro

2009-12-09 9:37
Na budowie wrocławskiego stadionu ruszyło właśnie betonowanie pierwszego kawałka stropu
Autor: Wrocław 2012 Sp. z o.o.

Na budowie wrocławskiego stadionu ruszyło właśnie betonowanie pierwszego kawałka stropu. Lada dzień będzie już można wejść na pierwsze piętro areny. Wokół murawy stawiane są już pierwsze rygle pod trybuny.

Jeszcze niedawno kładzione były długie na 8 m belki na szczycie każdego z 500 wykonanych już słupów konstrukcyjnych. Pomiędzy nimi postawione zostały cienkie płyty. Od początku grudnia ruszyło betonowanie całości, tak aby powstał jednolity strop - pierwszy kawałek jest praktycznie ukończony. A to oznacza, że na stadionie można już wejść na pierwsze piętro areny.

Równocześnie z betonowaniem stropów parteru, na terenie garażu wielopoziomowego ustawiane są kolejne słupy. Jest ich już aż 112, ponad połowa niezbędnych, aby powstał wielopoziomowy parking na 1500 samochodów.

Najbardziej spektakularnym w ostatnim czasie przedsięwzięciem na placu budowy jest jednak stawianie pierwszych, charakterystycznych, ząbkowatych rygli pod przyszłe trybuny. Przymocowywane są one do słupów, a już bezpośrednio na rygle montowane będą prefabrykaty trybun będące konstrukcją nośną na siedziska widowni.

Wykonano również testy obciążeniowe mostu technologicznego przez rzekę Ślęzę. Most, będący dodatkowym dojazdem na budowę od strony ul. Lotniczej/ Kosmonautów, został już oddany do użytku. Wraz z postępem prac, rośnie również liczba zatrudnionych przy budowie areny - na placu budowy uwija się już ponad pół tysiąca pracowników budowlanych i ponad 160 projektantów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej