Warbud dla Sopotu

2009-09-22 16:52
Wizualizacja: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Autor: WARBUD SA

Umowa na kwotę 11 925 250 zł netto zawarta została 17 września 2009 r. Zamawiającym jest Miasto Sopot. Wykonawcą Warbud. A chodzi o adaptację miejskiej części Domu Zdrojowego na siedzibę Państwowej Galerii Sztuki, Punktu Informacji Turystycznej i Pijalni Wód.

Wizualizacja: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Autor: WARBUD SA

Projekt zakłada, że Państwowa Galeria Sztuki będzie zespołem sal wyposażonych w nowoczesne urządzenia multimedialne umożliwiające organizację wystaw, wielkoformatowych instalacji, pokazów teatralnych, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Ważnym uzupełnieniem galerii będą: ogólnodostępna czytelnia oraz sala wykładowa na potrzeby konferencji, seminariów, festiwali i konkursów sztuk wizualnych. Otwarcie Galerii planowane jest na II kwartał 2010 roku.

W ramach kontraktu Warbud SA poprowadzi prace związane z wykończeniem i wyposażeniem obiektu w układy technologiczne służące do m.in. dostaw i przechowywania eksponatów, instalacji systemów wystawienniczych i multimedialnych. Wykona instalację związaną z rozcieńczaniem wody solankowej w pijalni oraz instalacje w punkcie informacyjnym (tj. inteligentny system sterujący rzutnikami, siecią logiczną, elektryczną, wentylacją, informacją świetlną i audiowizualną), a także instalację wodno-kanalizacyjną, grzewczą z węzłem cieplnym, elektroenergetyczną, komputerową i telefoniczną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej