Władze Warszawy ogłosiły konkurs na koncepcję Wiślanego Parku Krajobrazowego

2007-06-15 13:25

Biuro Ochrony Środowiska ogłosiło konkurs na koncepcję Wiślanego Parku Krajobrazowego. Park będzie miał obszar 2,5 tys. hektarów, a jego granice wyznaczą wały przeciwpowodziowe i naturalne skarpy w dolinach rzeki.

Biuro chciałoby, by nowo powołany park krajobrazowy, uzupełniał się w zakresie proponowanych atrakcji z Parkiem Praskim, ogrodem zoologicznym i Starym Miastem.
O tym, że trzeba udostępnić nadwiślańskie tereny spacerowiczom i turystom, od dawna mówi również fundacja Ja Wisła. Chce ona m.in. stworzyć Skansen Portu Czerniakowskiego. Taki projekt mógłby zostać włączony do którejś z koncepcji zagospodarowania zgłaszanej do konkursu. Autorów najlepszych koncepcji poznamy w lutym 2006 r., natomiast sam park miałby powstać w 2007 r. Biuro chciałoby pozyskać na tę realizację także środki unijne - koszt inwestycji szacuje się na ok. 6 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej