W Poznaniu powstanie kompleks obiektów sportowych

2016-05-09 12:33
Kompleks sportowy w Poznaniu
Autor: Piotr Musiałowski Kompleks Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM powstanie na terenie kampusu uniwersyteckiego Morasko w Poznaniu

Inwestycja będzie realizowana na terenie kampusu uniwersyteckiego Morasko w Poznaniu. Halę modułową z salami sportowymi, korty tenisowe i stadion lekkoatletyczny zaprojektowała pracownia architektoniczna 2pm.

Kompleks Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM powstanie przy ul. Zagajnikowej i Umultowskiej w Poznaniu. W ramach realizacji wybudowana zostanie wielofunkcyjna, modułowa hala sportowa. Znajdą się w niej sale do piłki plażowej, judo i sztuk walki oraz korty tenisowe. Na zewnątrz budynku powstanie stadion lekkoatletyczny z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, korty tenisowe otwarte, bieżnie tartanowe z sześcioma torami dł. 400m oraz z ośmioma – dł. 100 m. Zaplanowano również budowę asfaltowego toru do jazdy na rolkach (szer. 3 m, dł. 500 m), rzutni do pchnięcia kulą, dwustronnej skoczni w dal i do trójskoku, ścieżki (biegową, do nordic walkingu) oraz siłownię zewnętrzną.

Nowoczesna hala będzie zbudowana z trzech modułów. Elewacje budynku zostaną wykonane z blachy panelowej ze specjalnego stopu miedzi i cynku, w kolorze mosiężno-żółtym. Okładzina będzie ulegać naturalnym procesom starzenia.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni architektonicznej 2pm. Przy jego tworzeniu pracował zespół w składzie: Michał Adamczyk, Piotr Bylka, Piotr Musiałowski, Krzysztof Nowotka. Konstrukcję zaprojektował Jacek Rezulski, instalacje Jerzy Łabędzki, architekturę krajobrazu – Izabela Januszewicz.

Nazwa inwestycji: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM
Lokalizacja: ul. Zagajnikowa i Umultowskiej, Poznań
Funkcja: kompleks sportowy
Inwestor: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Generalny wykonawca: niebawem zostanie ogłoszony przetarg
Projektant: pracownia architektoniczna 2pm
Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej