W Poznaniu powstanie kompleks obiektów sportowych

2016-05-09 12:33
Kompleks sportowy w Poznaniu
Autor: Piotr Musiałowski Kompleks Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM powstanie na terenie kampusu uniwersyteckiego Morasko w Poznaniu

Inwestycja będzie realizowana na terenie kampusu uniwersyteckiego Morasko w Poznaniu. Halę modułową z salami sportowymi, korty tenisowe i stadion lekkoatletyczny zaprojektowała pracownia architektoniczna 2pm.

Kompleks Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM powstanie przy ul. Zagajnikowej i Umultowskiej w Poznaniu. W ramach realizacji wybudowana zostanie wielofunkcyjna, modułowa hala sportowa. Znajdą się w niej sale do piłki plażowej, judo i sztuk walki oraz korty tenisowe. Na zewnątrz budynku powstanie stadion lekkoatletyczny z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, korty tenisowe otwarte, bieżnie tartanowe z sześcioma torami dł. 400m oraz z ośmioma – dł. 100 m. Zaplanowano również budowę asfaltowego toru do jazdy na rolkach (szer. 3 m, dł. 500 m), rzutni do pchnięcia kulą, dwustronnej skoczni w dal i do trójskoku, ścieżki (biegową, do nordic walkingu) oraz siłownię zewnętrzną.

Nowoczesna hala będzie zbudowana z trzech modułów. Elewacje budynku zostaną wykonane z blachy panelowej ze specjalnego stopu miedzi i cynku, w kolorze mosiężno-żółtym. Okładzina będzie ulegać naturalnym procesom starzenia.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni architektonicznej 2pm. Przy jego tworzeniu pracował zespół w składzie: Michał Adamczyk, Piotr Bylka, Piotr Musiałowski, Krzysztof Nowotka. Konstrukcję zaprojektował Jacek Rezulski, instalacje Jerzy Łabędzki, architekturę krajobrazu – Izabela Januszewicz.

Nazwa inwestycji: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM
Lokalizacja: ul. Zagajnikowa i Umultowskiej, Poznań
Funkcja: kompleks sportowy
Inwestor: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Generalny wykonawca: niebawem zostanie ogłoszony przetarg
Projektant: pracownia architektoniczna 2pm
Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej