W Gorzowie Wielkopolskim powstanie hala widowiskowo-sportowa

2016-08-23 11:50
Hala widowiskowo-sportowa w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: Urząd Miasta Gorzów Wielkopolski Koncepcja lokalizacji hali sportowo-rekreacyjnej stworzona w ramach prezentacji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego miasta Gorzów

Nowy obiekt zostanie wybudowany w sąsiedztwie istniejącego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Słowianka. Prace na budowie potrwają do 2019 roku. Szacowany koszt inwestycji to 45 mln zł.

Dotychczasowy kompleks basenowy położony przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie Wielkopolskim czekają duże zmiany. Obok zostanie wybudowana hala, w której będą prowadzone szkolenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz wszelkie sporty drużynowe.

W najbliższym czasie zlecone zostanie wykonanie koncepcji hali widowiskowo-sportowej. Inwestycja będzie finansowana z budżetu Miasta oraz wsparta dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu”, ujętym już w Planie Wieloletnim Ministerstwa.
 
Przewidywany koszt budowy obiektu wraz z przebudową układu komunikacyjnego to 45 mln zł. Na chwilę obecną ministerialne wsparcie to 50% wartości inwestycji. Zapisanie inwestycji w Planie Wieloletnim oznacza możliwość przyznania dofinansowania na realizację zadania w ciągu trzech lat od momentu wprowadzenia jej do Planu.

Prace projektowe w zakresie budowy hali sportowo-widowiskowej w Gorzowie mają ruszyć w 2017 roku.

Hala widowiskowo-sportowa w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: Urząd Miasta Gorzów Wielkopolski Istniejący kompleks basenowy Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim

Nazwa inwestycji: hala widowiskowo-sportowa
Lokalizacja: ul. Słowiańska, Gorzów wielkopolski
Funkcja: hala widowiskowo-sportowa
Inwestor: Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka (spółka należącą do Miasta)
Zakończenie budowy: 2019
Koszt budowy: 45 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej