W Bolesławcu zbudują kompleks basenów! Powstanie basen solankowy i wodny plac zabaw

2023-02-20 16:49
W Bolesławcu zbudują kompleks basenów! Powstanie basen solankowy i wodny plac zabaw
Autor: ALSTAL Grupa Budowlana W ramach kontraktu firma ALSTAL Grupa Budowlana w systemie zaprojektuj i wybuduj, zrealizuje kompleksową budowę zespołu zewnętrznych basenów rekreacyjnych

Kompleks basenów powstanie w Bolesławcu, na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego, przy ulicy Spacerowej 24. Umowa na budowę zespołu zewnętrznych basenów rekreacyjnych została podpisana 17 lutego 2023. Generalnym wykonawcą inwestycji, wartej niemal 58 milionów złotych brutto jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.

ALSTAL wybuduje zespół basenów w Bolesławcu

W ramach kontraktu firma ALSTAL Grupa Budowlana w systemie zaprojektuj i wybuduj, zbuduje zespół zewnętrznych basenów rekreacyjnych. Kompleks powstanie w Bolesławcu, na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego, przy ulicy Spacerowej 24.

Inwestorem jest Urząd Miasta Bolesławiec. Wartość kontraktu to niemal 58 milionów złotych.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną istniejące tereny basenów zewnętrznych, które zyskają nowy wygląd i atrakcje. W kompleksie basenów w Bolesławcu będą basen solankowy z tężnią, brodzik dla dzieci, a także wodny plac zabaw dla najmłodszych oraz basen rekreacyjny z atrakcjami typu wet-bubble. Łączna powierzchnia lustra wody wyniesie aż 2050 m². Teren inwestycji to 22 637 m².

ALSTAL wybuduje również budynek wielofunkcyjny o powierzchni użytkowej ok. 1600 m². Znajdą się w nim: kasy i zaplecze administracyjne, część gastronomiczna, a także pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne.

W ramach zawartej umowy powstaną drogi dojazdowe i parking na 154 samochody. Firma ALSTAL zadba także o zagospodarowanie całego terenu, na którym powstaną m.in. tereny zielone.

Kiedy otwarcie basenów w Bolesławcu?

Prace projektowe już się rozpoczęły. Roboty budowlane zostaną rozpoczęte po opracowaniu projektu budowlanego i uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę, która planowana jest na przełom maja/czerwca 2023 r.

Termin zakończenia inwestycji 31.05.2024 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej