Uruchomienie Instalacji Destylacji Ekstrakcyjnej

2007-06-06 15:29
Instalacja destylacji
Autor: brak danych

W grudniu 2006 roku zakończono budowę Instalacji Destylacji Ekstrakcyjnej Frakcji BT dla Petrochemii Blachownia SA w Kędzierzynie-Koźlu. Rolę Generalnego Realizatora Inwestycji "pod klucz" pełniła Spółka PROCHEM SA.

Rozpoczęcie robót ziemnych nastąpiło w marcu 2006  roku, a termin realizacji inwestycji był bardzo krótki. Dzięki wcześniejszym doświadczeniom w branży chemicznej, zaangażowaniu naszych inżynierów oraz wykorzystaniu systemu projektowania trójwymiarowego PDMS udało się zrealizować inwestycję w ciągu niecałych 10 miesięcy - mówi Marek Kiersznicki, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w PROCHEM SA.

Instalacja Destylacji Ekstrakcyjnej Frakcji BT w Petrochemii Blachownia SA w Kędzierzynie-Koźlu jest piątą tego typu na świecie i drugą w Europie. Produkowany dzięki niej benzen jest jednym z podstawowych półproduktów do syntez organicznych, drugi natomiast związek - toluen - stosowany jest do syntez chemicznych, w wyniku których otrzymuje się poliuretany. Po przeprowadzeniu rozruchu technologicznego oraz procesu optymalizacji, instalacja produkuje benzen o czystości powyżej 99,99% oraz toluen o czystości 99,95%. Pełną zdolność produkcyjną Instalacja Destylacji Ekstrakcyjnej w Petrochemii - Blachownia SA osiągnęła po zakończeniu 10-cio dniowego rozruchu technologicznego. Zrealizowanie przez PROCHEM zadania inwestycyjnego obejmowało w szczególności: projektowanie (projekt budowlany oraz projekt techniczny), nadzór autorski, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i uzgodnień, realizację dostaw, realizację robót budowlano-montażowych, rozruch mechaniczny i przekazanie do rozruchu technologicznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej