Uniwersytet Mikołaja Kopernika zakończył budowę Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii

2013-05-06 13:36
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zakończył budowę Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii
Autor: Skanska

Zakończyła się budowa Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii. Uniwersytet Mikołaja Kopernika zyskał jedno z największych laboratoriów w Polsce. Wartość inwestycji w Toruniu wyniosła ponad 70 mln zł. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Skanska.

Inwestycje w Toruniu: nowoczesne laboratorium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii zostało wybudowane na terenie kampusu uniwersyteckiego przy ul. Wileńskiej. Uniwersytet Mikołaja Kopernika zyskał jedno z największych laboratoriów w Polsce –  w obiekcie o powierzchni użytkowej 5 tys. mkw. powstało 60 laboratoriów, wyposażonych w nowoczesne urządzenia i aparaturę, które umożliwią realizację interdyscyplinarnych badań naukowych na najwyższym poziomie w najróżniejszych dziedzinach, m.in.: fizyka, biologia, chemia, informatyka, medycyna.  Budynek ICNT składa się z dwóch części, wyższej trzykondygnacyjnej oraz niższej – jednokondygnacyjnej.

Wartość inwestycji wyniosła 71,5 mln zł, z czego 49,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koszt obejmuje budowę obiektu, a także zakup wyposażenia i aparatury badawczej. Autorem projektu budowlano-wykonawczego jest Pracownia Inwestproj. Rolę generalnego wykonawcy inwestycji w Toruniu pełniła firma Skanska.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika otworzył Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii
Autor: Skanska Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii w Toruniu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej