Uniwersytet Mikołaja Kopernika zakończył budowę Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii

2013-05-06 13:36
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zakończył budowę Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii
Autor: Skanska

Zakończyła się budowa Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii. Uniwersytet Mikołaja Kopernika zyskał jedno z największych laboratoriów w Polsce. Wartość inwestycji w Toruniu wyniosła ponad 70 mln zł. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Skanska.

Inwestycje w Toruniu: nowoczesne laboratorium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii zostało wybudowane na terenie kampusu uniwersyteckiego przy ul. Wileńskiej. Uniwersytet Mikołaja Kopernika zyskał jedno z największych laboratoriów w Polsce –  w obiekcie o powierzchni użytkowej 5 tys. mkw. powstało 60 laboratoriów, wyposażonych w nowoczesne urządzenia i aparaturę, które umożliwią realizację interdyscyplinarnych badań naukowych na najwyższym poziomie w najróżniejszych dziedzinach, m.in.: fizyka, biologia, chemia, informatyka, medycyna.  Budynek ICNT składa się z dwóch części, wyższej trzykondygnacyjnej oraz niższej – jednokondygnacyjnej.

Wartość inwestycji wyniosła 71,5 mln zł, z czego 49,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koszt obejmuje budowę obiektu, a także zakup wyposażenia i aparatury badawczej. Autorem projektu budowlano-wykonawczego jest Pracownia Inwestproj. Rolę generalnego wykonawcy inwestycji w Toruniu pełniła firma Skanska.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika otworzył Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii
Autor: Skanska Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii w Toruniu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej