Ulica Warszawska w Tarnobrzegu przed terminem

2007-05-21 15:31
Ulica Warszawska w Tarnobrzegu
Autor: Archiwum Skanska S.A.| Przemysław Kułaga

Modernizacja ulicy Warszawskiej zakończyła się 13 grudnia 2006 roku. Poszerzono, zmodernizowano i wyremontowano fragmenty ulic: Przemysłowej, Batalionów Chłopskich, Truskawkowej, Wspólnej i Dąbie. Była to jedna z większych inwestycji drogowych w Tarnobrzegu.

"Zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionu tarnobrzeskiego dla sektora MŚP" - taką nazwę nosiła inwestycja. Przez 15 miesięcy drogowcy z firmy Skanska realizowali to zadanie. Efektem prac są wyremontowane ulice: Przemysłowa, Batalionów Chłopskich, Truskawkowa, Wspólna i Dąbie. Powstało także nowe oświetlenie i kanalizacja. Kontrakt zakończył się cztery miesiące przed planowanym terminem. Przedsięwzięcie kosztowało 4,5 mln euro.

Ulica Warszawska jest fragmentem drogi wojewódzkiej nr 723, łączącej dwa duże miasta w regionie: Sandomierz i Tarnobrzeg. Ulica ta, jak i dochodzące do niej drogi miejskie, miały zniszczone nawierzchnie, a trasa stanowiąca fragment drogi wojewódzkiej nie była dostosowana do przewozów wysokotonażowych. Brakowało zjazdów, chodników, ścieżek rowerowych i kanalizacji.

Dzięki inwestycji ponad 6 km tej trasy zostało kompleksowo wyremontowane. Nawierzchnię wymieniono również na fragmentach sześciu ulic bocznych o łącznej długości 2 km. W ramach projektu wykonanych zostało 9 km chodników, 7 km ścieżki rowerowej i 150 zjazdów oraz parking dla 37 samochodów. Zamontowano 126 lamp ulicznych. Modernizacja objęła także 11 zatok autobusowych, na których ułożono nawierzchnię z kostki oraz ustawiono wiaty, budowę 16,9 km kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wraz z 12 przepompowniami i 5 separatorami. Przedsięwzięcie w 64 proc. zostało dofinansowane przez Unię Europejską w ramach funduszu PHARE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej