Ulica Gwiaździsta w Warszawie...

2009-06-09 12:22
Remont dróg w Warszawie
Autor: Skanska S.A. Na zdjęciu Estakady Bielańskie, które w ubiegłym roku Skanska zakończyła przed terminem.

... zostanie przebudowana. Skanska podpisała umowę z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy na przebudowę ulicy Gwiaździstej. Kontrakt opiewa na kwotę ponad 8 mln zł brutto.

"Prace na odcinku od Armii Krajowej do pętli autobusowej rozpoczniemy jeszcze w czerwcu, po zatwierdzeniu docelowej organizacji ruchu. Termin realizacji przebudowy odcinka o długości ok. 1300 metrów wynosi 130 dni." - mówi Marek Milke, menedżer projektu z firmy Skanska.
W ciągu ulicy Gwiazdzistej wymienimy starą nawierzchnię, a następnie ułożymy nowe warstwy asfaltobetonu i SMA, zbudujemy chodniki, stanowiska postojowe, przystanki autobusowe oraz nową pętlę. Wykonamy ponadto nowe oświetlenie, sygnalizacje świetlną oraz roboty z branży teletechnicznej i odwodnieniowej." - dodaje Marek Milke.
Prace rozpoczynać się będą na odcinku od strony Wisłostrady w kierunku ulicy Tczewskiej. Ta część bedzie zamknięta dla ruchu. Na pozostałej części remontowanej ulicy ruch będzie się odbywał jednokierunkowo, aby zapewnić dojazd do osiedla. To nie pierwszy projekt w tej dzielnicy, realizowany przez firmę Skanska. W ubiegłym roku przebudowała w bardzo szybkim tempie (3 miesiące przed terminem) Estakady Bielańskie wzdłuż Wisłostrady. Był to kontrakt na kwotę ponad 100 mln zł brutto.
Remont ulicy Gwiaździstej wyniesie ok. 8,1 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej