Trwa budowa aquaparku w Łodzi

2007-05-22 13:57
Aquapark
Autor: Urząd Miasta Łódź

W lipcu 2006 roku odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę aquaparku w Łodzi. Powstanie on na dawnym kąpielisku przy alei Unii Lubelskiej. Inwestycja warta jest około 15 mln euro.

Budowa aquaparku w Łodzi to wielkie wydarzenie dla miasta. W lipcu rozpoczęła się budowa kąpieliska. Na działce o powierzchni 10 hektarów powstanie park wodny. W jego skład wchodzić będą baseny wewnętrzne i zewnętrzne o różnych kształtach. Powstanie tropikalny park wodny. Główną atrakcją będzie wieża ze zjeżdżalniami. Powierzchnia lustra wody wyniesie 2400 m2 Na terenie centrum wodno-rekreacyjnego będą także boiska, urządzenia i rekreacyjne i restauracje.

Inwestorem jest spółka Aqua Park Łódź, utworzona przez Miasto Łódź i wyłonionego w drodze konkursu inwestora słoweńską firmę Makro 5 Inwestycje. Łódzki Aquapark będzie największym tego typu obiektem w Polsce. Okres budowy wyniesie 12 miesięcy, a oddanie kompleksu do użytkowania planowane jest w czerwcu 2007 roku. W kolejnych latach kąpielisko będzie wzbogacane o nowe atrakcje wodne, rozważana jest także możliwość rozbudowy kompleksu o obiekt hotelowy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Makro 5 Inwestycje. Projekt architektoniczny opracował zespół architektów słoweńskich oraz Autorska Pracownia Projektowa Draft z Łodzi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej