Trwa budowa aquaparku w Łodzi

2007-05-22 13:57
Aquapark
Autor: Urząd Miasta Łódź

W lipcu 2006 roku odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę aquaparku w Łodzi. Powstanie on na dawnym kąpielisku przy alei Unii Lubelskiej. Inwestycja warta jest około 15 mln euro.

Budowa aquaparku w Łodzi to wielkie wydarzenie dla miasta. W lipcu rozpoczęła się budowa kąpieliska. Na działce o powierzchni 10 hektarów powstanie park wodny. W jego skład wchodzić będą baseny wewnętrzne i zewnętrzne o różnych kształtach. Powstanie tropikalny park wodny. Główną atrakcją będzie wieża ze zjeżdżalniami. Powierzchnia lustra wody wyniesie 2400 m2 Na terenie centrum wodno-rekreacyjnego będą także boiska, urządzenia i rekreacyjne i restauracje.

Inwestorem jest spółka Aqua Park Łódź, utworzona przez Miasto Łódź i wyłonionego w drodze konkursu inwestora słoweńską firmę Makro 5 Inwestycje. Łódzki Aquapark będzie największym tego typu obiektem w Polsce. Okres budowy wyniesie 12 miesięcy, a oddanie kompleksu do użytkowania planowane jest w czerwcu 2007 roku. W kolejnych latach kąpielisko będzie wzbogacane o nowe atrakcje wodne, rozważana jest także możliwość rozbudowy kompleksu o obiekt hotelowy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Makro 5 Inwestycje. Projekt architektoniczny opracował zespół architektów słoweńskich oraz Autorska Pracownia Projektowa Draft z Łodzi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej