Trasa Mostu Północnego - co nowego na budowie?

2009-12-02 19:38
Most Północny, Białołęka
Autor: UM Warszawa

Budowa węzła Trasy Mostu Północnego z ul. Marymoncką i Wybrzeżem Gdyńskim wkracza w kolejną fazę. Od 2 grudnia ok. godz. 22.00 zamknięta zostanie wschodnia jezdnia Wisłostrady na odcinku pomiędzy estakadami bielańskimi a ulicą Pułkową.

Ruch uliczny zostanie przełączony na jezdnię zachodnią (w stronę centrum) - kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przejazdy z zamykanej jezdni na nitkę wschodnią będą w rejonie estakad oraz za istniejącym węzłem z ul. Prozy. Dodatkowo zlikwidowane zostanie połączenie Wybrzeża Gdyńskiego z ul. Prozy - niemożliwy będzie zjazd i wjazd z ul. Prozy na Wisłostradę. Dojazd do osiedla Młociny możliwy będzie wjazdem z ul. Pułkowej w ul. Muzealną (w obydwu kierunkach). Do osiedla Młociny dojedziemy również ulicą Farysa. Wyjazd z ul. Farysa będzie możliwy tylko w kierunku granicy miasta, a wjazd od strony centrum.
Zamknięte zostaną także ścieżki rowerowe oraz chodniki po obydwu stronach Wybrzeża Gdyńskiego na odcinku pomiędzy estakadami bielańskimi a ul. Prozy. Zastępcza trasa rowerowa wytyczona została ulicami: od Wybrzeża Gdyńskiego (rejon ul. Pergaminów), ulicą Dewajtis, zachodnią stroną ul. Marymonckiej, wschodnią stroną ul. Pułkowej do ul. Papirusów.
Wprowadzona czasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do 31 lipca 2010 r.

Co nowego na budowie?

  • W nocy z 13 na 14 listopada odbył się montaż stalowej konstrukcji kładki pieszo-rowerowej nad Wisłostradą. Gotowa kładka będzie miała długość 43 m i szerokość ponad 5 m. Piesi będą się po niej poruszali 4,7 m nad jezdnią Wisłostrady. Widoczne są także prace przy zbrojeniu i betonowaniu wiaduktu drogowego Trasy Mostu Północnego nad Wisłostradą. Obecnie trwa także wznoszenie ścian oporowych przy Ośrodku Sportowym „Hutnik” oraz przy ul. Farysa.
  • Efektem ostatnich tygodni budowy jest odnowiona nawierzchnia zachodniej jezdni Wybrzeża Gdyńskiego od estakad bielańskich do ul. Prozy. Dużo dzieje się również przy planowanym skrzyżowaniu TMP z ul. Marymoncką - trwa tam budowa trzech wiaduktów drogowych ul. Marymonckiej nad ul. Prozy oraz nad torowiskiem tramwajowym.
  • Na Białołęce trwają prace przy fundamentach wiaduktu trasy mostowej nad ul. Świderską. Na wysokości ul. Obrazkowej przebudowywana jest linia energetyczna, budowane podpory wiaduktu oraz nasyp. Dobiegają końca prace przy ul. Modlińskiej. Obecnie wykonywane jest odwodnienie i kanalizacja deszczowa, pozostały jeszcze do wykonania instalacje gazowe, teletechnika oraz kanalizacja sanitarna.
  • Po obydwu stronach Wisły trwają prace przy przyczółkach mostu. Na nasypie po stronie Białołęki końca dobiega montaż stanowiska, z którego nasuwana będzie stalowa konstrukcja mostu.

Inwestycje realizuje firma POL-AQUA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej