Toruń ma nowy basen

2007-05-22 17:57
Basen w Toruniu
Autor: brak danych

1 września 2006 roku oddano do użytku basen przy ulicy Hallera w Toruniu. To najnowocześniejszy obiekt tego typu w mieście. Budowa pływalni trwała rok i pochłonęła 8,7 mln zł.

Basen znajdujący się przy ulicy Hallera 79 został oddany do użytku. Obiekt składa się z dwóch niecek: sportowej i rekreacyjnej. Pierwsza ma wymiary 12,5 na 25 metrów i sześciu torów. Drugą tworzy basen z biczami wodnymi i sztuczną rzeką, do której prowadzi 60-metrowa zjeżdżalnia. Dodatkowo można korzystać z sauny, jacuzzi i sali do rekreacji. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed basenem znajduje się parking. Jednorazowo na pływalni może przebywać 110 osób. Budowa miniaquaparku kosztowała 8,7 mln zł. W całości została sfinansowana przez miasto. Inwestycję zrealizowała firma Erbud.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej